Volkswagen pripravuje elektromobil s cenou do 25-tisíc eur, bude to e-Polo?

Pomerne kompaktný Volkswagen ID.3 dostane v horizonte niekoľkých rokov ešte menšieho elektrického kolegu. Novinka by sa mala cenovo pohybovať v hladine 20 000 až 25 000 eur a veľkosťou má pripomínať model Polo.

Volkswagen sa pripravuje na prísnejšiu klimatickú reguláciu a tak jeho inžinieri aktuálne podľa dokumentu, do ktorého mala možnosť nahliadnuť agentúra Reuters, pracujú na novom lacnom a pomerne malom elektromobile pod záštitou projektu „Small BEV (Battery Electric Vehicle).

Ak sa to nemeckej automobilke podarí, v portfóliu bude mať ešte menší a lacnejší elektromobil, ako jeho súčasný Volkswagen ID.3. Návrh takéhoto elektromobilu sa však zdá byť v každom prípade nevyhnutný, automobilky musia spĺňať čoraz prísnejšie emisné ciele.

ZDROJ | VW

Pôvodný plán na zvýšenie podielu predaja hybridných a plne elektrických modelov na 40 % najneskôr do roku 2030 sa má podľa automobilky Volkswagen kvôli sprísneniu podmienok zvýšiť až na 60 %.

Volkswagen aj z tohto dôvodu zvyšuje investície do odvetvia alternatívnych pohonov. Pôvodných 60 miliárd eur vyčlenených na investíciu do digitálnych a elektrických automobilových technológií sa tento mesiac zvýšil na 73 miliárd, z čoho 35 miliárd má smerovať v najbližších piatich rokoch práve do elektormobilov.

Pozrite siVolkswagen ID.4 pozná slovenskú cenu i reálny dojazd

Volkswagen plánuje do roku 2025 vyrábať zhruba 1,5 milióna elektromobilov ročne a do roku 2030 mať vo svojom portfóliu 300 rôznych modelov a verzií elektromobilov. Aktuálne svoje elektrické portfólio buduje v rámci série „ID.“, čo sa však v budúcnosti môže zmeniť a tak práve najmenší a najlacnejší elektromobil, ktorý má mať práve Volkswagen v príprave, môže byť e-Polo.

ZdrojReuters (1),(2)

Komentáre k článku