Reklama

Volkswagen Passat ako ho poznáme skončil, vieme, čo bude nasledovať

Zdroj | Volkswagen
Števo Porubský
Zdroj | Volkswagen
Zdroj | Volkswagen

Volkswagen Passat sa už nebude vyrábať. Nemecká automobilka už nebude vyrábať klasický Passat, sedan, v predaji bude výhradne už len Passat Variant, teda kombi verzia obľúbeného modelu strednej triedy.

Po viac ako 30 miliónoch predaných kusov po celom svete prichádza v 9. generácii konečne aj s hybridným pohonom s rýchlym nabíjaním, o ktorý určite prejavia záujem hlavne firmy.

Obsah pokračuje pod reklamou

Nový VW Passat Variant bude v predaji s viacerými motorizáciami. Základom má byť motor 1.5 TSI evo2 s novou generáciou odpájania valcov a mild-hybridnou technológiou. Okrem dvoch benzínových a jedného dieslového agregátu bude v predaji ale aj po prvýkrať plug-in hybrid s DC nabíjaním.

Elektromotory budú spárované so štvorvalcom 1,5l TSI a ponúknu celkový výkon 150 kW (204 k) alebo 200 kW (272 k). Všetky motory sú pritom už len s 7-stupňovým DSG automatom. Top verzie majú aj pohon 4Motion, teda 4×4.

Zdroj | Volkswagen

Na nabíjanie budú nové plug-in hybridné verzie využívať 11 kW nabíjačku priamo v aute (AC nabíjanie), ale budú schopné sa nabíjať aj na rýchlych DC nabíjačkách, pričom maximálny nabíjací výkon je 50 kW.

Batéria má mať kapacitu 19,7 kW a na jedno nabitie umožní Passatu prejsť 100 km. Pomáha tomu aj historicky najlepšia aerodynamika Passatu, a to len 0,25cd. Na AC nabíjačke sa doplna nabije za 2 hodiny, na DC mu to potrvá 25 minút na 80 % kapacity.

Zdroj | Volkswagen

Keďže novinka bude už len vo verzii kombi, je dobré vedieť, že ponúkne aj poriadne veľký kufor. Jeho maximálna hodnota je 1 920 litrov, bez sklopených zadných sedadiel je to 690 litrov! Rozmery auta narástli na 4 917 x 1 852 x 1 506 mm, rázvorom je 2 841 mm.

Zdroj | Volkswagen

Novinke nechýbajú ani moderné technológie ako podvozok DCC Pro, svetlá IQ.LIGHT LED, Park Assist Plus a Park Assist Pro, Travel a Trailer Assist, adaptívny tempomat či 360° kamery.

Zdroj | Volkswagen

Vo vnútri na majiteľov čaká 10,25″ digitálny kokpit a 12,9″ (za príplatok je aj 15″) displej infotainmentu MIB4, head-up displej, 45 W USB-C nabíjačka, alebo 15 W bezdrôtová nabíjačka. Potešia aj príplatkové masážne sedadlá. Zaujímavým detailom je zmiznutie riadiacej páky zo stredového tunela. Režimy jazdy sa ovládajú pod volantom.

VW Passat Variant príde na trh v prvom kvartáli roku 2024.

Zdroj | Volkswagen
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.