Reklama

Elektromobily VW ID sa dočkajú aktualizácie 3.0, prinesie mnoho noviniek

Zdroj | Volkswagen
Igor Neštrák
Zdroj | Volkswagen
Zdroj | Volkswagen

Volkswagen postupne spúšťa rozsiahlu aktualizáciu určenú pre modelový rad elektromobilov ID.

Už pri predstavovaní prvých modelov radu ID Volkswagen avizoval pravidelné aktualizácie vzduchom označované OTA. Tieto aktualizácie sú dostupné nielen pre nové vozidlá, ale aj už pre existujúcich majiteľov. Výrobca sľubuje pravidelné aktualizácie každých 12 týždňov.

Súčasťou rozsiahleho jarného balíka aktualizácii 3.0 je niekoľko oblastí, ktorých sa budú aktualizácie dotýkať. Majitelia Volkswagenov ID.3, ID.4, ID.5 a do budúcna aj ID. Buzz sa môžu tešiť na vylepšený jazdný asistent, asistent parkovania, infotainment vrátane head-up displeja a hlavne na zvýšený výkon nabíjania.

Zdroj | Volkswagen

V aktuálnej aktualizácii jazdný asistent udržiavania v jazdných pruhoch prináša vodičovi nové funkcie, ktoré umožnia flexibilnejšie využívať tohto asistenta aj v prípadoch, kedy jazdný štýl vodiča má tendenciu udržiavať vozidlo bližšie k ľavej alebo pravej vodiacej čiare na vozovke.

V rámci nových funkcií umožňuje vozidlo automatickú zmenu jazdného pruhu. Dôležité je aby vodič mal obe ruky na volante. Táto služba bude dostupná len pre určité regióny a bude obmedzená rýchlostnými limitmi.

Pozrite si

Šéf Volkswagenu: vodík nie je cesta

Novinky prináša aj parkovací asistent, ktorý bude vybavený funkciou učenia. V takomto prípade umožňuje vozidlo nahrať do pamäte 5 parkovacích manévrov, ktoré s vozidlom absolvuje vodič. Vozidlo zvládne učenie do rýchlosti 40 km/h pri celkovej dĺžke manévra 50 metrov.

Zdroj | Volkswagen

Rozsiahlu aktualizáciu zaznamenáva infotainment vrátane head – up displeja s rozšírenou realitou. Rozšírená realita pridáva viacero nových symbolov počas navigácie vozidla, po novom sa bude zobrazovať stav kapacity akumulátora vrátane percentuálneho zostatku. Pribudnú nové grafické povely pre svetelnú signalizáciu pod čelným sklom vozidla.

Zdroj | Volkswagen

Volkswagen už pri predstavovaní prvých modelov radu ID spomínal, že do budúcna nás čaká zvyšovanie rýchlosti a výkonu nabíjania. V spomínanej aktualizácii pri vozidlách vybavených akumulátorom s využiteľnou kapacitou 77 kWh stúpne výkon nabíjania zo súčasných 125 na 135 kW. Pribudne režim predĺženia životnosti akumulátora, ktorý umožní nabíjanie len do 80 % kapacity akumulátora.

Medzi ďalšie prvky aktualizácie 3.0 patria doplnkové funkcie navigácie, rozšírenie hlasových povelov vrátane ich spresnenia. Všetky novo vyrobené vozidlá radu ID budú už touto aktualizáciou vybavené. Už vyrobené vozidlá budú aktualizované počas druhého štvrťroka 2022.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.