Vlajkový POCO F4 GT prichádza na Slovensko, jeho cena je obrovským prekvapením!

ZDROJ | POCO

Spoločnosť POCO oficiálne predstavila svoju novú vlajkovú loď POCO F4 GT, ktorá sa môže pochváliť špičkovým výkonom spojeným s veľmi zaujímavou cenou. Po boku nej na náš trh mieria aj nové slúchadlá POCO Buds Pro Genshin Impact Edition a športovo-elegantné inteligentné hodinky POCO Watch.

Značka POCO si vo svete veľmi rýchlo vybudovala dobré renomé vďaka svojim smartfónom so silným pomerom medzi ich cenou a výbavou – od kvalitných displejov a fotoaparátov cez pútavý dizajn až po výkonný hardvér. V tomto duchu pokračuje aj s novou vlajkovou loďou POCO F4 GT, ku ktorej sa však tentokrát pridávajú jej úplne prvé produkty z oblasti „AIoT“. Dostupné budú navyše aj na Slovensku.

POCO F4 GT – najlepší čipset, špičkový AMOLED a 120 W nabíjanie

Nová vlajková loď POCO F4 GT pokračuje v šľapajách svojich predchodcov, na prvý pohľad najmä po stránke dizajnu, v rámci ktorého je tento model okrem konvenčnej čiernej a striebornej farby dostupný aj vo výraznej žltej verzii s čiernymi a oranžovými prvkami v tvare presýpacích hodín, ktorý sa opakuje aj v module fotoaparátov. To najzaujímavejšie sa tu však deje pod povrchom.

ZDROJ | POCO

POCO F4 GT poháňa 4nm vlajkový čipset Snapdragon 8 Gen 1 vybavený 8-jadrovým procesorom s maximálnym taktom 3.0 GHz, ktorému sekunduje grafické jadro Adreno 730, 8 až 12 GB rýchlej operačnej pamäte typu LPDDR5 a rovnako bleskovej internej pamäte typu UFS 3.1 s kapacitou 128 až 256 GB.

Pozrite siSúboj smartfónov strednej triedy! Radšej výkon Motoroly alebo displej POCO?

POCO tento výkonný hardvér chladí vlastnou technológiou LiquidCool 3.0, ktorá za pomoci chladiaceho systému Dual VC s plochou 4 860 mm² údajne dokáže výrazne znížiť vysoké teploty a udržať tak maximálny výkon hardvéru smartfónu aj pri dlhších herných sedeniach.

ZDROJ | POCO

Rýchlosť bude mať POCO F4 GT v malíčku aj pri nabíjaní, ktoré dosahuje výkon až 120 W. Jeho batériu s kapacitou 4 700 mAh tak bude možné nabiť doplna už v priebehu 17 minút, pri záťaži napr. počas hrania to potrvá stále iba 27 minút.

Hráči sa potešia nielen vysokému výkonu, ale aj magnetickým vyskakovacím spúštiam umiestneným na hrane smartfónu, ktoré už v čase vydania smartfónu podporuje viac ako 100 populárnych hier. Spúšte majú zvládnuť až 1,5 milióna stlačení a uplatnenie si nájdu aj mimo hier, kde môžu poslúžiť ako skratku na rýchly prístup k fotoaparátu, nahrávaniu obrazovky či svetlu.

ZDROJ | POCO

Výkonný hardvér premietne svoj potenciál na 6,67“ AMOLED obrazovke s 10-bitovým rozsahom farieb a 120 Hz obnovovacou frekvenciou obrazu, k čomu sa pre hráčov pridáva ešte jeden dôležitý parameter – spracovanie dotykov pri vysokej frekvencii až 480 Hz.

Na zadnej strane smartfónu sa nachádza trojica fotoaparátov s 1/1,73“ snímačom so 64 Mpx rozlíšením v hlavnej úlohe, ktorý je pripravený aj na nahrávanie HDR10+ videa v 4K UHD rozlíšení. Sekundovať mu bude 8 Mpx ultra-širokouhlý snímač so 120° záberom a 2 Mpx makro snímač.

POCO k smartfónu pribalí jeden praktický benefit v podobe prémiového popredajného servisu s nárokom na jednorazovú bezplatnú opravu displeja počas prvých 6 mesiacov po zakúpení. V smartfóne bude navyše predinštalovaná aj služba YouTube Premium, ktorú bude možné využívať prvé dva mesiace zadarmo.

RECENZIAXiaomi 12X: má na to stať sa bestsellerom značky

POCO F4 GT bude na Slovensku dostupný od 2. mája vo farbe Stealth Black vo verzii 12 GB + 256 GB s oficiálnou odporúčanou cenou 699 €. Ak si ho ale stihnete zakúpiť najneskôr do 15. mája, využiť môžete špeciálnu uvádzaciu cenu vo výške 599 €. Neskôr do predaja dorazí aj nižší variant s 8 GB + 128 GB pamäťou, ktorého cenu a ani dátum uvedenia však zatiaľ nepoznáme.

POCO Watch – nenápadné, no nabité funkciami

POCO popri novom smartfóne uvedie na náš trh aj svoje prvé smarthodinky, ktoré majú v univerzálnom dizajne na každodenné nosenie ponúkať všetko, čo potrebujete na sledovanie vašich športových aktivít a zdravia.

Vybavené sú 1,6“ AMOLED displejom s tenkým rámčekom, pre ktorý si POCO prichystalo viac ako 100 prispôsobiteľných ciferníkov. Stovku POCO prekonalo aj pri počte podporovaných režimov cvičenia, ktoré sú v hodinkách nainštalované. Hodinky dokonca dokážu automaticky rozpoznať, kedy používateľ vykonáva rôzne aktivity od behu na bežiacom páse až po prechádzku vonku.

ZDROJ | POCO

Hodinky sú pripravené aj na monitoring spánku a to aj za asistencie merania hladiny kyslíka v krvi. Samozrejmosťou je meranie tepu, krokov, počtu spálených kalórií a dokonca aj zaznamenávanie prejdenej trasy pomocou GPS.

ZDROJ | POCO

POCO Watch dokážu na jedno nabitie vydržať až 14 dní, údajne aj pri plnom využití všetkých týchto funkcií. Keďže ich telo odolá vode i prachu, nabíjať sa budú štandardne pomocou magnetickej nabíjačky.

POCO Buds Pro Genshin Impact Edition – špecialita pre hráčov

Magickú trojicu nových produktov od POCO uzatvára špecialita pre fanúšikov herného titulu Genshin Impact – bezdrôtové slúchadlá s tematickým dizajnom, ale aj zaujímavými technológiami a parametrami.

ZDROJ | POCO

POCO Buds Pro Genshin Impact Edition sú jedným z prvých AIoT (AI = umelá inteligencia + IoT = internet vecí) produktov tejto značky, ktoré využívajú umelú inteligenciu na automatickú úpravu potláčania hluku podľa okolia a dennej rutiny používateľa.

Pozrite siNothing Ear (1) – priehľadný dizajn a kvalitný zvuk „za stovku“

Podobné algoritmy majú slúchadlá využívať aj pri hovoroch, kde zabezpečia lepšiu čistotu zvuku pre lepšiu zrozumiteľnosť hlasov. Zvukový prejav slúchadiel majú pod palcom kompozitné 9-mm dynamické meniče. Zaujať môžu aj možnosťou ich pripojenia k dvom zariadeniam súčasne, čo umožní rýchly prechod medzi zariadeniami, typicky napr. medzi smartfónom a notebookom.

Slúchadlá ponúknu aj odolnosť voči vode podľa štandardu IPX4 a na jedno nabitie v kombinácii s nabíjacím puzdrom vydržia až 28 hodín. Nabiť sa stihnú už v priebehu 10 minút, prípadne za hodinu pri použití bezdrôtového nabíjania.

Oficiálnu cenu a dátum vydania POCO Watch a POCO Buds Pro Genshin Impact Edition na slovenskom trhu zatiaľ nepoznáme. Do predaja by sa však mali dostať v najbližších mesiacoch.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku