Reklama

Vizio prináša 86" telkáč so 4K rozlíšením a extra nízkou cenou

Zdroj | VIzio
Richard Pliešovský
Zdroj | VIzio
Zdroj | VIzio

Vizio si svoje meno urobil kvalitnými televízormi, ktoré predáva za priaznivé ceny. Po jeho prevzatí maloobchodným reťazcom Walmart prináša prvú novinku.

Ide o 86″ model Vizio V4K86C-0804, ktorý rozširuje portfólio značky so 4K televízormi s uhlopriečkami 43″, 50″, 55″, 65″, 70″ a 75″.

Nízka cena je dosiahnutá aj vďaka použitému zobrazovaciemu LCD panelu, ktorý nemá žiadne lokálne stmievanie na zvýšenie kontrastného výkonu, či Quantum Dots zlepšujúci vytváranie farieb na obrazovke. Novinka však podporuje videá s vysokým dynamickým rozsahom (HDR), okrem základných HDR10 a HLG sú to aj formáty Dolby Vision a HDR10+ s dodatočnými informáciami o obraze po jednotlivých scénach. To znamená, že televízor dokáže prijať najlepšiu verziu obsahu prakticky z ľubovoľného zdroja, odkiaľ chcete chcete prehrať video.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Vizio

Na rozdiel od niektorých iných televízorov v sérii Vizio 4K môže nový prírastok podporovať herné signály s rýchlosťou 120 fps, no iba v rozlíšení 1080p. Chýba však podpora pre typické herné funkcie, napríklad variabilné obnovovacie frekvencie, alebo automatické prepínanie herného režimu s nízkou latenciou. Nájdete tu ale HDMI 2.1 s eARC, ktorý umožňuje televízoru prenášať bezstratový viackanálový zvuk do soundbarov a AV prijímačov s podporou ARC.

Pozrite si

Čo je Titan OS v nových televízoroch od Philips? Končí s Google TV?

Vizio V4K86C-0804 má dekódovanie zvuku DTS:X, Wi-Fi 6, Bluetooth a beží na prepracovanom systéme Vizio Home Screen, ktorý značka predstavila minulý rok. Systém SmartCast ponúka užitočné funkcie smart TV, ako je prehliadanie obsahu podľa žánru. Samozrejmosťou je prístup k najpopulárnejším streamovacím službám. WatchFree+ umožňuje prístup k viac ako 275 kanálom a 15 000 titulom (VOD).

Nový televízor sa dodáva s diaľkovým ovládačom Vizio Voice so vstavaným mikrofónom, spolupracuje s hlasovými asistentmi Alexa a Google, vďaka AirPlay2 a Chromecast umožňuje streamovanie z telefónu či z tabletu. Lepšiu spoluprácu s mobilnými zariadeniami umožňuje aplikácia VIZIO Mobile pre Android a iOS.

Zdroj | VIzio

Novinka sa začne predávať USA 29. apríla za 999 dolárov. Dostupnosť a presná cena na našom trhu nie je známa. Samozrejme, Vizio nie je jediný lacný výrobca. Za rovnakú cenu dokážete kúpiť 4K televízory v podobnej uhlopriečke od Samsungu, LG, TCL, či Hisense.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.