Reklama

Víťazstvo tímu Hexadron na svetovom finále v Nórsku

Zdroj | HEXADRON
TECHBOX
Zdroj | HEXADRON
Zdroj | HEXADRON

FIRST LEGO League (FLL) sa tento rok konala v nórskom meste Bodø. Tu si od 14. do 16. mája zmeralo sily 49 tímov z celého sveta.

Zúčastnil sa ho aj bratislavský tím Hexadron a v najprestížnejšej disciplíne Robot game sa piatim študentom podarilo zvíťaziť!

FIRST LEGO League (FLL) je vedecko-technologická súťaž, ktorej sa každý rok zúčastňuje 30 000 tímov po celom svete. Je určená pre žiakov základných a stredných škôl vo veku 9-16 rokov. Názov témy aktuálneho ročníka bol MASTERPIECE, študenti sa venovali prepájaniu umenia a technológií.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | HEXADRON

Na finálovom kole v nórskom Bodø reprezentoval Slovensko tím Hexadron, ktorý v posledných štyroch ročníkoch zvíťazil na Slovensku a prebojoval sa tak už na niekoľko celosvetových kôl. V predošlých ročníkoch súťažili napríklad v Brazílii, v meste Rio de Janeiro, a v USA, v meste Houston.

Tím Hexadron zúročil svoje skúsenosti a obstál v konkurencii 49 tímov zo 41 krajín sveta. V najsledovanejšej disciplíne Robot game opakovane nahral maximálny počet dosiahnuteľných bodov, vďaka čomu získal prvú cenu Robot Performance Award.

Zdroj | HEXADRON

Súťaž FLL pozostáva zo štyroch rovnocenných častí. Okrem Robot game je úlohou tímov odprezentovať odbornej porote dizajn robota, teda konštrukčné a programátorské riešenia, ktoré použili. Pre časť inovačný projekt vymysleli v Hexadrone platformu SHOWEE, ktorá má zlepšovať zážitok návštevníkov na verejných podujatiach. O SHOWEE sa môžete viacej dočítať v tomto našom článku.

Zdroj | OEC Bodo 2024 | FIRST Scandinavia

Poslednou časťou súťaže sú Základné hodnoty. Kľúčom k riešeniu problémov je spolupráca v tíme, tie reprezentuje šesť základných hodnôt súťaže, ako napríklad Objavovanie, Inovatívnosť, Tímová práca či Zábava. Tímu Hexadron gratulujeme k dosiahnutým úspechom!

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.