Reklama

Víťazné ťaženie špičkových slúchadiel Sony WH-1000XM4

Richard Pliešovský
95 %
Vlajková loď medzi prémiovými slúchadlami od Sony patrí medzi najlepšie bezdrôtové slúchadlá vôbec. Okrem perfektného zvuku vedia ohromiť inteligentným vnímaním okolia a špičkovým potlačením hluku.

Výhody

  • excelentné potláčanie hluku
  • skvelý zvuk
  • veľké množstvo funkcií

Nevýhody

  • vyššia cena
  • gesto na pauzu nefunguje vždy presne

O tom, že Sony vie robiť kvalitné audio, vieme už dávno. Dobrým dôkazom sú nové bezdrôtové slúchadlá WH-1000XM4. Ako naznačuje číslovka, ide už o štvrtú generáciu úspešnej série, ktorá stále dokáže prekvapiť zaujímavými vychytávkami.

Skvelý pocit umocňuje dodávané tvrdé puzdro, v ktorom okrem slúchadiel nájdete redukciu do lietadla, prepojovací 3,5 mm kábel a kratučký USBC/USB-A kábel. Puzdro, ako aj samotné slúchadlá sú vyrobené z kvalitných materiálov príjemných na dotyk. To však v prípade tohto modelu nie je nijako prekvapujúce.

Pozrite si

Hľadáme TECHBOX SLÚCHADLÁ roka 2017

O čo však ide v prvom rade, je zvuk. Ten je naozaj mimoriadny, počas celého testovania ma neprestával udivovať. Slúchadlá sa môžu pochváliť frekvenčným rozsahom od 4 Hz do 40 kHz, zabezpečujú ho 40 mm neodýmové meniče s polymérovou membránou z tekutých kryštálov. Maximálna citlivosť dosahuje 105 dB/mW. Nechýba podpora Hi-Res Audia a viacerých kodekov (SBC, AAC, LDAC).

Slúchadlá je možné spárovať až s dvoma zariadeniami súčasne, proces párovania výrazne uľahčí prítomnosť NFC. Pri prichádzajúcom hovore dokážu slúchadlá rozpoznať, ktoré zariadenie vyzváňa a na to sa automaticky pripojiť. Prepínať pripojenie medzi zariadeniami je možné jednoduchým poklepaním po boku slúchadiel.

Ďalšou silnou zbraňou Sony WH-1000XM4 je množstvo inteligentných funkcií. Verný zvuk zabezpečí DSEE ExtremeTM s algoritmom Edge-AI. Jeho umelá inteligencia rozpozná prehrávaný hudobný žáner a podľa neho dokáže vylepšiť zvuk. Zvyčajne týmto vylepšeniam neviem prísť na chuť, v tomto prípade som však získal kultivovaný zvuk, ktorý mi netrhal uši, ale rozbúšil srdce. 360 Reality Audio ponúkne ďalšie netušené možnosti.

Vstavaná batéria podporuje rýchlonabíjanie, ktoré zabezpečí za 10 minút až 5 hodín prehrávania. Po plnom nabití sľubuje Sony 30-hodinovú výdrž, v praxi si mi to s prehľadom podarilo dosiahnuť. Prirodzene, spotreba sa odvíja od zapnutých funkcií a hlasitosti.

Mne osobne sa veľmi páčila funkcia Speak to Chat. Keď som počas počúvania niečo povedal, na 30 sekúnd sa zastavilo prehrávanie a ja som ten čas mohol využiť na krátku konverzáciu. Podobne funguje Quick Attention. Funkciu aktivujete dotykom na pravý náušník, následne je stlmená hlasitosť a ambientný režim zosilní zvuky z okolia. Praktická je tiež detekcia nosenia.

Pozrite si

Chcete dostupné Sony slúchadlá? Vyskúšali sme WI-SP510 a WH-CH710N

Snímač priblíženia a dva akcelerometre automaticky pozastavia prehrávanie, ak si dáte slúchadlá dole z uší. Technológia Dual Noise Sensor a HD procesor QN1 má na starosti potláčanie okolitého hluku. Funguje naozaj veľmi dobre a určite patrí medzi najlepšie na svete. Okolitý zvuk snímajú dva mikrofóny v každom náušníku frekvenciou 700-krát za sekundu. Procesor QN1 sa postará o eliminovanie rušivého hluku a k vám sa tak dostane… ticho.

Verdikt

Sony WH-1000XM4 partia medzi najlepšie slúchadlá s ANC, kde sa v príjemnej symbióze stretlo používateľské pohodlie, výborný zvuk, výkon a užitočné funkcie. Nová generácia dostala soft-touch povrch a tiež pohodlnejšie náušníky.

Zaujímavým hudobným zážitkom je počúvanie hudby vo formáte 360 Reality audio. Do slúchadiel vám prinesie reálny pocit z priestorovej hudby, ktorú si môžete pomocou appky Headphones Connect (Android, iOS, macOS) prispôsobiť.

Nový model vylepšil telefonovanie, na to sa mnohí používatelia v predchádzajúcej generácii sťažovali. Zlepšila sa aj odozva dotykového ovládania, ktorá sa objavovala pri nižších teplotách. Podľa výrobcu je tento problém vyriešený, čo môžem potvrdiť. Ja som sa s týmto javom nestretol, i keď je pravda, že som ich netestoval v „poctivých“ mínusových teplotách.

Slúchadlá sú na výber v dvoch farbách (strieborná, čierna) a kúpiť si ich môžete za 385 eur. Ich kúpou získate prémiové slúchadlá, ktoré vás naplno ponoria do úžasného sveta hudby, no zároveň vám pomôžu, aby ste nestratili kontakt s realitou – či už telefonovaním, alebo rôznymi režimami priepustnosti. Pri cestovaní určite oceníte pevné a kvalitné puzdro.

Aj preto od nás dostali tieto slúchadlá TIP REDAKCIE.

Slúchadlá Sony WH-1000XM4 si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ich nechajte pohodlne a bezpečne doručiť priamo až domov.

Porovnajte si ceny v slovenských e-shopoch (denne aktualizované).

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.