Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Viete, že váš mobil sa môže zmeniť na platobný terminál? Vieme, ako na to!

Viete, že váš mobil sa môže zmeniť na platobný terminál? Vieme, ako na to!
TECHBOX
Viete, že váš mobil sa môže zmeniť na platobný terminál? Vieme, ako na to!

Takmer na všetko dnes už dnes existuje apka, a teraz vám ukážeme, že váš smartfón sa môže dokonca s aplikáciou zmeniť na platobný terminál. Sme presvedčení, že potešíme všetkých, ktorí ponúkajú služby v teréne, novinka od Tatra banky je doslova revolučná.

Tatra banka uviedla mimoriadne praktickú aplikáciu Tatra banka POS, vďaka ktorej sa z Android smartfónu stane platobný terminál. Aplikácia poteší nielen obchodníkov, ktorí ponúkajú služby v teréne, napríklad taxikári či predajcovia zmrzliny, ale aj vás. Jednoducho odteraz u viacerých obchodníkov budete môcť platiť platobnou kartou, smartfónom alebo inteligentnými hodinkami.

Ako to celé funguje? Pozrite si naše nové video. Tu sa dozviete, že ak ste obchodník, malý podnikateľ či sezónny predajca, stačí podpísať zmluvu o prijímaní platobných kariet v Tatra banke a aktivovať si aplikáciu Tatra banka POS. Tá je mimochodom bez akýchkoľvek mesačných poplatkov. Na to, aby ste mohli aplikáciu používať potrebujete smartfón s OS Android min. vo verzii 8 a podporou NFC. To je všetko. Na to, aby u vás ktokoľvek zaplatil, nepotrebujete nič viac, ako váš smartfón s aktívnou aplikáciou Tatra banka POS.

Pri platení stačí, ak priložíte k smartfónu svoju platobnú kartu. V prípade, že je transakcia vyššej hodnoty ako 50 € a je požadovaný PIN kód pri platbe, kvôli bezpečnosti sa náhodne vygeneruje špeciálna certifikovaná klávesnica, na ktorej ako kupujúci zadáte svoj PIN kód. Tu je dôležité spomenúť, že klávesnica sa pri každej platbe generuje úplne nanovo, tým pádom nie je možné, aby napríklad predávajúci – majiteľ smartfónu s aplikáciou Tatra banka POS, akýmkoľvek spôsobom zneužil váš PIN kód.

Patenie obchodníkom cez aplikáciu Tatra banka POS nie je len pohodlné, ale aj bezpečné. Pri takýchto platbách pritom neprídete ani o potvrdenku, tá sa po každej platbe zobrazí na displeji. Navyše získať ju môžete tromi spôsobmi. Po zrealizovaní platby vám môže obchodník ukázať potvrdenku na smartfóne, môže vám ju aj odoslať na e-mail. To však nie je všetko, potvrdenku si môžete načítať ako QR kód, priamo zo smartfónu obchodníka.

Aplikácia Tatra banka POS je vynikajúcim spoločníkom nielen pre predajcov, ale aj pre kupujúcich. Jednoducho obaja vytiahnete smartfóny, a máte zaplatené. Pozrite si aj na našom videu, aké je to jednoduché.