Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #iOS
  • 3 min.
  • 7.6.2021

Viete, ktoré top vychytávky prináša iOS 15?

Viete, ktoré top vychytávky prináša iOS 15?
Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Viete, ktoré top vychytávky prináša iOS 15?
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

32. ročník WWDC a druhý v priestoroch on-line sveta pred malou chvíľou začal. Otvoril ho Tim Cook za vtipnej účasti virtuálnych divákov. Ako prvý bol predstavený iOS 15. Prinášame vám prehľad najväčších noviniek, ktoré nájdete v novom iOS 15.

Zdroj | Apple

Videohovory FaceTime

Videohovory v službe FaceTime dostávajú novú technológiu, vďaka ktorej budú zrozumiteľnejšie – zvýraznia hlas účastníkov hovoru a potlačia nežiadúce ruchy. Oveľa jednoduchšie bude zahajovanie videohovorov cez odkazy a ich spustenie aj na konkurenčných platformách (Android, Windows).

Ďalšou novinkou je portrétový režim a pohodlné vytvorenie odkazu na spoločnú video konferenciu. Apple tiež pridáva do iOS 15 funkcie, ktoré vám umožnia počúvať hudbu, podcasty, alebo sledovať video súbežne s priateľmi (SharePlay).

Pozrite si

Čo je to WWDC a prečo je pre tech svet dôležitý

Zdroj | Apple

iMessage

Apple tu pridáva jednoduchšiu možnosť zdieľania správ, obrázkov či hudby. To je šikovné hlavne pre tých, ktorí majú v správach stovky (tisícky) fotografií a majú v tom chaos.

Oznámenia

Nový vzhľad dostávajú notifikácie na zamknutej obrazovke. Funkcia Notification Summary umožní zoraďovať oznámenia podľa ich dôležitosti.

Zdroj | Apple

Memories

Aplikácia Fotky dostáva vylepšenie v Spomienkach. Po novom si môžete vytvárať videá s fotografiami v galérii pomocou služby Apple Music.

Zdroj | Apple

OCR

Fotoaparát dostáva praktickú vychytávku – OCR. Môžete napríklad namieriť foťák na telefóne číslo a takto pohodlne ho vytočiť. Bohužiaľ, v našich jazykových mutáciách dostupná nebude.

Focus

Nová funkcia prináša presnejšie nastavenia svojho statusu podľa toho, čo práve robí (práca, oddych, relax). Počas voľna vás tak nebude otravovať šéf, v práci vám zase budú nahlas zvoniť len pracovné čísla.

Spotlight

Vylepšenia sa dočkal i Spotlight, bude prehľadnejší s krajším rozhraním. Používateľom umožní lepšie vyhľadávanie fotiek, kontaktov a pod.

Pozrite si

14 najlepších noviniek, ktoré prináša nový iOS 14

Počasie a Mapy

Dizajnových zmien sa dočkala aplikácia Počasie s grafickými prvkami, ktorých cieľom je lepšie pochopiť pôsobenie rôznych podmienok (vietor, dážď, teplo).

Na novinky sa môžeme tešiť aj v službe Apple Mapy, v mnohých získavajú lepšie vykreslenie vrátane zobrazení budov v 3D. Presnejšie mapy dostanú používatelia v USA, v Kanade, vo Veľkej Británii, v Írsku, v Taliansku, v Španielsku či v Portugalsku.

Zdroj | Apple

Wallet

Novinkou je pridávanie ďalších kľúčov do peňaženky, okrem kľúča od auta (ak je podporovaný) môžete použiť aj svoj kľúč od bytu, do práce či hotelový kľúč.

V niektorých štátoch USA sa bude dať využiť peňaženka aj ako digitálny preukaz totožnosti. O podobnej digitalizácii dokladov uvažuje aj Európska únia.

Zdroj | Apple

Zaujalo vás v iOS 15 ešte niečo iné? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom.