Reklama

Vieme, prečo si vybrať klimatizáciu Haier

TECHBOX

Aj vám je doma či vo firme teplo? Riešením je klimatizácia. Ako si však vybrať tú správnu? Ukážeme vám montáž klimatizácie v modernom byte v Bratislave, kde sme sa boli pozrieť práve na smart klimatizáciu značky Haier.

Značka Haier je svetovým lídrom v klimatizačných zariadeniach. O inovácie a moderné funkcie tu nie je núdza. V portfóliu Haier nájdete  rôzne typy klimatizácií, pričom na výber je aj veľké množstvo farebných a materiálových prevedení. Nechýba matný, lesklý povrch, biela či čierna. A keďže je čierna aktuálne trendy, práve do bytu v bratislavskej novostavbe si zákazníci vybrali novinku, čiernu matnú klimatizáciu Haier Flexis Plus 25 s výkonom 2,6 kW.

Mimochodom, výkon klimatizácie je pri výbere veľmi dôležitý, závisí od klimatizovanej miestnosti, ktorá je v našom prípade obývačka s rozmermi približne 25 m2. Aký model je pre vás najvhodnejší vám radi odporučia u oficiálneho distribútora značky Haier pre Slovensko na eshope Klimavision.sk od spoločnosti GreMi KLIMA, s.r.o.

Pred samotnou montážou je potrebné vykonať obhliadku, budete mať tak istotu, že riešenie navrhnuté pre váš byt, dom alebo kanceláriu či firmu, bude to ideálne.

V byte, kde sme sa boli pozrieť na montáž klimatizácie samotná montáž trvala pol dňa, prekvapením bola aj rýchla dodacia lehota, napriek hlavnej sezóne. Dôvodom je, že distribútor Klimavision.sk má jednotky naskladnené aj počas letnej sezóny. Po určení presného miesta začína príprava montáže držiaka klimatizácie a dôležité „prerazenie“ steny, pre spojenie vnútornej a vonkajšej jednotky.

Sledovať odborníkov bola radosť. Pre klímu treba priviesť elektrinu, rovnako vyriešiť aj prepojenie vonkajšej a vnútornej jednotky všetkými potrebnými trúbkami a potrubiami. Treba myslieť aj na odvod kondenzátu.

Ideálne je realizovať montáž pri výstavbe alebo rekonštrukcií priestoru. No elegantne sa dá nainštalovať klimatizácia aj v hotovom priestore, aký bol aj v našom prípade. Po napojení vnútornej jednotky, prichádza vonkajšia.

Opäť treba vhodne vybrať umiestnenie a pred samotným spustením všetko správne natlakovať.

Montáže sa nemusíte vôbec obávať, ak si vyberiete dobrého dodávateľa, všetko bude urobené kvalitne a po odchode montážnikov zostane u vás doma čisto… a konečne aj príjemne chladno. Samozrejme, môžete sa spoľahnúť, že vám po montáži bude vysvetlené aj ovládanie klimatizácie.

V prvom rade musíme pochváliť dizajn klimatizácie, ktorej montáž sme zažili. Model Flexis Plus od Klimavision.sk sa mimoriadne hodí do moderného interiéru. Samozrejme okrem matnej čiernej je k dispozícii aj v bielej verzii. Dizajnová klimatizácia, ktorá vytvorí pocit dokonalého elegantného interiérového doplnku, poteší aj kvalitnými materiálmi, rovnako i komponentami.

Je tak určená aj pre náročných klientov. Veľkou výhodou je tichosť, resp. mimoriadne nízka hlučnosť. Pozerať telku aj v čase chladenia miestnosti nie je s klimatizáciami Haier žiadny problém. Dokonca, ak máte klimatizáciu aj v spálni, s hlučnosťou na úrovni už od 16 dB(A) ani nebudete vedieť, že je klimatizácia zapnutá. Hluk do 20 dB(A) sa dá totiž prirovnať k noci na vidieku. Haier klimatizácie sú jedny z najtichších na trhu, preto nie je dôvod na kompromisy.

Navyše vďaka senzoru pohybu a prítomnosti osôb v miestnosti sa vám klimatizácia doslova prispôsobí. Ak vás totiž zaregistruje, dokáže autonómne smerovať prúd vzduchu priamo na vás alebo naopak, mimo pásma vášho pobytu.

Obrovskou výhodou sú aj samočistiace funkcie klimatizácie ako Self Cean a Clean Cool, ktoré sú prínosom nie len pre vás a vašu bezpečnosť, ale taktiež pre ekológiu, nakoľko nie sú potrebné žiadne chemikálie na čistenie klimatizácií. Haier je svetová jednotka v samočistiacich klimatizáciách. Využíva namŕzanie výmenníka, alebo v niektorých modeloch zahrievanie výmenníka na určitú teplotu, čím zničí škodlivé baktérie a vírusy. Všetky tieto technológie sú funkčné, čo potvrdzuje aj ich certifikácia.

Haier má pritom celú paletu zdraviu prospešných funkcionalít. Každý aj ten najlacnejší model dostal niekoľko funkcií pre zdravý a čistý vzduch. Najúčinnejšia je technológia integrovaného UV-C žiarenia, ktoré počas chladenia zároveň čistí vzduch. Žiarenie je bezpečne umiestnené vo vnútri klimatizácie.

Séria Haier Flexis, ako aj všetky klimatizácie Haier modelového roku 2021 ponúkajú Wi-Fi a možnosť ovládania pomocou aplikácie vo vašom smartfóne. Je pritom jedno, či máte smartfón s OS Android alebo iOS či dokonca Harmony OS, typický pre Huawei. Vďaka aplikácii hOn (skratka pre Haier On) môžete ovládať klimatizáciu na diaľku.

Nastavenie teploty, voľba režimu ventilácie či vybrané funkcie, všetko máte doslova pod palcom. V jedinej aplikácii môžete ovládať aj viac klimatizačných jednotiek, rovnako si môže určiť čas a dni v týždni, kedy sa má miestnosť vychladiť, či v zime zohriať. Cez aplikáciu pritom môžete ovládať celú domácnosť spotrebičov Haier, ako sú chladničky, mrazničky, práčky alebo aj vysávače. Výhodou je aj podpora hlasových asistentov od Google a Amazonu.

Klimatizácie Haier sú nielen atraktívne svojím vzhľadom, ale ponúkajú aj množstvo funkcií, ktoré sa starajú o kvalitu vzduchu doslova za vás. Výhodou je aj ovládanie klimatizácie cez aplikáciu s množstvom nastavení. Môžete sa tešiť na tichú a úspornú prevádzku, až 3-ročnú záruku či funkcie, ktoré vám spríjemnia každý deň vrátane ovládania cez smartfón. Pozrite si určite aj naše video z montáže klimatizácie Haier.

Určite vás bude zaujímať aj vysoká energetická účinnost klimatizácií Haier. Potešíme vás, že energetická učinnosť bežných modelov začína na A+++, čo je momentálne najvyššie hodnotenie v oblasti spotreby klimatizáciou. Haier klimatizácie sú tak ideálnou voľbou nielen pre domácnosti, ale aj pre office budovy a priemyselné parky, k dispozícii je totiž aj množstvo komerčných jednotiek.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.