Reklama

Vieme, kedy bude HBO Max na Slovensku a koľko bude stáť

Zdroj | WarnerMedia
Števo Porubský
Zdroj | WarnerMedia
Zdroj | WarnerMedia

HBO dnes potvrdilo obavy, ktoré sme mali už niekoľko mesiacov a nezmenila to ani pozvánka na dnešnú tlačovú konferenciu. Jeho očakávaná služba HBO Max, ktorá v USA funguje už nejaký ten piatok, nebude na Slovensku dostupná tento rok! Pre vás, ktorí žijete v iných krajinách Európy máme ale dobrú správu, na mnohých európskych trhoch bude služba dostupná už 26. októbra!

https://www.youtube.com/watch?v=1w__ogbdzUA

O HBO Max vieme už viac ako 1,5 roka, kedy 10. júla 2019 spoločnosť WarnerMedia svet informovala o záujme vytvoriť novú streamovaciu službu HBO Max, ktorá nahradí všetky jej dovtedajšie streamy, u nás napríklad známe HBO Go.

„HBO Max bude čerpať to najlepšie zo všetkých spoločností, ktoré patria pod WarnerMedia. Tu patria napríklad Warner Bros., New Line, DC Entertainment, CNN, TNT, TBS, truTV, The CW, Turner Classic Movies, Cartoon Network, Adult Swim, Crunchyroll, Rooster Teeth či Looney Tunes,“ písali sme v tom čase v prvom článku o HBO Max. A tým to nekončilo…

Zdroj | HBO

HBO Max tak mal byť najväčším konkurentom pre svetoznámy Netflix, ktorý nakupuje filmy a seriály práve aj od spoločností ako WarnerMedia. Tie však zistili, že sa im oplatí vytvoriť vlastnú streamovaciu službu top úrovne, a tak tu máme nielen HBO Max či Disney+. Ani jedna služba ale nie je dostupná na našom trhu. A ani tak skoro nebude.

Ako sme na tom na Slovensku?

Zástupcovia WarnerMedia, ktorí majú na starosti HBO Max na dnešnej tlačovej konferencii oficiálne potvrdili obavy, ktoré sme mali už niekoľko mesiacov, a to, že sa HBO Max na Slovensku neobjaví tento rok.

Je to obrovská škoda, no nič s tým nenarobíme. Nový oficiálny termín ale stále nie je známy, oficiálne potvrdené je iba to, že HBO Max príde na náš trh budúci rok, teda v roku 2022. Budeme v balíku s ďalšími 14 krajinami Európy.

Zdroj | WarnerMedia

Rovnaká negatívna informácia ale prichádza od Disney+. Jednoducho Slovensko nie je pre takéto spoločnosti zaujímavý trh, hlavne ak má byť ich obsah lokalizovaný do nášho jazyka.

U nás tak stále môžeme využívať iba HBO Go, ktoré má ale voči HBO Max podstatne striedmejší obsah, nemá 4K UHD tituly a ani možnosť viacých používateľov.

https://www.youtube.com/watch?v=UeVoIQBbM4s

HBO Max aspoň v Európe

Pozitívom ale je, že HBO Max príde už 26. októbra do Európy, na vybrané trhy. Konkrétne má ísť o Švédsko, Dánsko, Nórsko, Fínsko, ale aj Španielsko a Andora.

Zdroj | WarnerMedia

* na screenshote chýba Španielsko a Andora.

Ak teda pracuje alebo žijete v týchto krajinách, máte voči nám, Slovákom na Slovensku výhodu. HBO Max si budete môcť užívať za 8,99 € mesačne s množstvom filmov a seriálov. Podobnú, resp. rovnakú cenu môžeme očakávať aj na Slovensku. Tá je stále nižšia ako cena top balíka s 4K rozlíšením od Netflixu.

WarnerMedia chce každý mesiac prinášať nové filmy a seriály, samozrejme, lokalizované. Dočkáme sa minimálne titulkov, viaceré filmy a seriály budú aj dabované. Samozrejmosťou majú byť programy pre deti, vrátane Toma a Jerryho, ale aj Cocomelon či Peppa pig pre tých najmenších. Tých majú byť tisícky.

Filmy 45 dní od premiéry v kinách!

WarnerMedia počas tlačovej konferencie prezradil aj podstatnú novinku – všetky filmy, ktoré WarnerMedia uvedie v kinách, budú dostupné na HBO Max 45 dní po premiére! Osobne by ma potešil podstatne kratší interval, ale aj toto je podstatne kratší časový úsek ako doteraz (až na výnimky).

Kde je HBO Max už teraz?

Zoznam krajín je pomerne bohatý, no žiadna z nich nie je pre nás blízka: Anguilla, Argentína, Aruba, Bahamy, Barbados, Barbuda, Belize, Bolívia, Brazília, Britské Panenské ostrovy, Kajmanské ostrovy, Čile, Kolumbia, Kostarika, Curacao, Dominika, Dominikánska republika, Ekvádor, Salvador, Grenada, Guatemala, Guyana, Haiti, Honduras, Jamajka, Mexiko, Montserrat, Nikaragua, Panama, Paraguaj, Peru, Svätý Krištof a Nevis, Svätá Lucia, Svätý Vincent a Grenadíny, Surinam, Trinidad a Tobago, Turks a Caicos, USA (aj Americká Samoa, Guam, Severné Mariany, Portoriko a Americké Panenské ostrovy) a Uruguaj.

Zdroj | WarnerMedia
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.