Reklama

Vidhance - natáčajte videá s perfektnou stabilizáciou

Zdroj | Vidhance
Michal Spiegel
Zdroj | Vidhance
Zdroj | Vidhance

Tvoríte videá alebo často natáčate na smartfóne rôzne zábery? Potom sa vám určite nie raz stalo, že videá boli roztrasené. Vidhance ponúka elegantné a ľahké riešenie.

Švédska firma Imint AB vytvorila program Vidhance, ktorý využíva špeciálny algoritmus na stabilizáciu roztraseného videa v reálnom čase.

Ak neveríte, môžete si pozrieť reálne ukážky s rôznych smartfónov, ktoré program Vidhance vylepšil. Pre porovnanie si napríklad pozrite video z iPhone 7 Plus a z Nexus 6P, ktorý má Vidhance zabudovaný.

https://vimeo.com/205058276
Pozrite si

Sony Xperia XA Ultra má optickú stabilizáciu aj pre webkameru

Tu si môžete pozrieť aj zaujímavé porovnanie s Google Pixel, ktorý tiež výrazne zaostáva za smartfónom Nexus 6P s Vidhance.

https://vimeo.com/205058877
Pozrite si

Xiaomi Mi Drone – Ultra HD kamera a 3-osová stabilizácia za facku

Okrem automatického zaostrovania dokáže program aj približovať záber pomocou jednoduchej funkcie autozoom. Stačí kliknúť na určitý objekt a o ostatné sa postará Vidhance.

https://vimeo.com/201029608
Pozrite si

Sony Xperia XA1 Ultra – 6-palcový phablet so stabilizáciou predného fotoaparátu

Program už je dostupný v niektorých zariadeniach od Huawei, napríklad v Huawei Mate 9. Vidhance najnovšie oznámil spoluprácu so Samsungom, kde chcú priniesť program na zariadenie, ktoré však nebude smartfón. Pôjde pravdepodobne o akčnú 360° kameru. Program by sa rozhodne hodil aj pre akčné kamery od GoPro.

Vidhance celkovo ponúka stabilizáciu v reálnom čase, podporu pre 4K Ultra HD rozlíšenie, podporu pre vysoko snímkové zábery a podporu pre smartfóny.

Ak natáčate v tmavších prostrediach, Vidhance by si mal poradiť aj s tým. Veríme, že sa tento perfkentý program dostane postupne aj na ostatné zariadenia.

Čo poviete na tento zaujímavý program? Ak poznáte alternatívu, môžete sa s nami podeliť v komentátoch s inými aplikáciami či technológiami, ktoré by dokázali stabilizovať roztrasené video. Nemusí sa jednať o program iba pre smartfóny, ale aj pre akčné kamery ako sú staršie modely od GoPro či Xiaomi.

Zdroj | Vidahnce
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.