Reklama

VIDEO: Takto funguje umelá inteligencia v nových Samsung Galaxy S24!

Roman Calík

Mali sme jedinečnú možnosť zúčastniť sa predstavenia očakávaných smartfónov série Samsung Galaxy S24 v americkom San José.

Novinky síce prinášajú výrazné hardvérové vylepšenia, no gro pozornosti si vzala najmä Galaxy AI, umelá inteligencia, s ktorou prichádza nová éra smartfónov výrobcu naplno. Ako to funguje?

Celá rodina noviniek, konrétne Samsung Galaxy S24, Galaxy S24+ a Galaxy S24 Ultra priniesla ako prvá umelú inteligenciu Galaxy AI. Priamo v smartfóne, v mnohých prípadoch offline, vám po novom dokáže umelá inteligencia pomôcť s rôznymi situáciami.

Obsah pokračuje pod reklamou

Vďaka Galaxy AI môžete napríklad telefonovať v jazyku, akému vôbec nerozumiete. Priamo v zariadení sa totiž váš hlas v jazyku, akým rozprávate, druhej strane prekladá do jazyka, ktorému rozumie. To isté platí, ak sa s niekým rozprávate osobne, jednoducho nové smartfóny Samsung Galaxy S24 môžu fungovať ako inteligentný prekladač.

Galaxy AI vie zaznamenať aj vašu poradu, urobiť z nej súhrn, no my sme si obľúbili aj funkciu Circle to Search with Google, ktorú budete pravdepodobne radi a často používať. Stačí v akejkoľvek obrazovke podržať tlačidlo domov a zakrúžkovať jej časť a ihneď sa vám vyhľadá, čo je na obrázku. Rozhodne si pozrite naše video, kde všetko uvidíte naživo.

Nás zaujali aj úpravy fotografií, kde umelá inteligencia dokáže dopočítať a „dokresliť“ chýbajúce časti fotografie napríklad po jej natočení o niekoľko stupňov. Viete jednoducho pracovať aj s objektami na fotografii, označiť ich, premiestniť či vymazať…je to mimoriadne jednoduché, rozhodne si pozrite naše video.

Veľmi radi budete určite používať aj novú funkciu Okamžité spomalenie (Instant Slow-mo), kedy stačí počas prehrávania ľubovoľného videa priložiť prst na displej a umelá inteligencia dopočíta zvyšné snímky tak, aby ste si užili spomalený záber aj tam, kde ste ho vôbec nanatočili. Novinky prichádzajú aj vylepšenými fotoaparátmi, hardvérom či novým dizajnom a dokonca nechýba pre vlajkovú loď Samsung Galaxy S24 Ultra titánové telo.

Mimochodom, Samsung na predstavení oznámil až 7-ročnú podporu operačného systému svojich nových zariadení!

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.