Reklama

Videli sme prvý Cybertruck na Slovensku! Aký je?

Roman Calík

Tesla doslova šokovala, keď ešte v roku 2019 ukázala, ako by mal vyzerať jej úplne prvý pick-up. Nikto neveril, že toto „sci-fi čudo“ raz skutočne príde do predaja.

Tesla Cybertruck sa síce už predáva, ale nie v Európe. Napriek tomu jeden kus vďaka Drivetesla.sk dorazil aj na Slovensko. Videli sme ho!

Tesla Cybertruck je pick-up, aký si s iným nepomýlite. A o to pravdepodobne aj Elonovi Muskovi išlo, opäť pútať pozornosť. Pevná nerezová oceľ po celej karosérii, ostré hrany zaujmú už na fotografiách, vidieť Cybertruck naživo je však úplne iná káva. Je presne taký, ako si ho predstavujete, futuristický, výnimočný a obrovský! Nie je to náhoda, elektrický pick-up má približne 5,7 metra a váži približne 3 tony. Z Cybertrucku je mohutnosť cítiť ihneď.

Obsah pokračuje pod reklamou

Treba uznať, že Cybertruck sa vám buď bude páčiť, alebo nie. Nás ohúril. Výnimočnosť sa modelu uznať musí, nie je to však len o dizajne, s akým sa neodváži prísť žiadna iná automobilka. Zaujmú aj technologické riešenia a unikátny softvér. Počas prezentácie sme zažili viac ako 4-minútovú show, kedy elektromobil rôzne svietil, ponúkal zvukové efekty a do toho otváral a zatváral prednú kapotu. Tu si poviete, toto je auto z budúcnosti! Mimochodom predný „kufor“ má kapacitu 400 litrov a dá sa v ňom napríklad počas pickniku sedieť.

Keď sa pozriete na 20-palcové disky, budú vám pripomínať 15-ky… jednoducho sa stratili pri tak obrovskom kolose navyše s obrovskými pneumatikami. Zadný priestor si tiež zaslúži pozornosť, má objem 3 423 litrov. Efektne pôsobí elektrická roletka, na ktorú sa môžete postaviť. Všetko je poriadne pevné, pocit kvality spracovania je tu na vysokej úrovni. Pri používaní potešia aj viaceré 250V zásuvky, napríklad aj vzadnom batožinovom priestore.

Príjemným prekvapením je variabilita zadných sedadiel, ktoré môžete úplne sklopiť a tak vznikne priestor kľudne na prevoz 65″ televízora… Mimochodom pasažieri vzadu majú k dispozícii 9,4-palcový dotykový displej, no v predu nájdete až 18,5-palcový hlavný dotykový displej so špičkovým rozlíšením! Volant nie je pevne prepojený s nápravami, a tak je šoférovanie Cybertrucku tak trochu ako hranie hry v reálnom prostredí. Bude vás však baviť.

Výkonových verzií je k dispozícii viac, tá, ktorú sme videli má pohon 4×4 a výkon až 601 koní! Z 0 na 100 vystrelí za 4,3 sekundy, a to nie je najrýchlejší a najvýkonnejší Cybertruck. Mimochodom, batéria má využiteľnú kapacitu 120 kWh a WLTP dojazd 547 kilometrov. V praxi sa treba pripraviť na cca. 400 km na batériu. Dobrou správou je, že výkon nabíjania je až 250 kW!

S Tesly Cybertruck sme boli nadšení. Veľká vďaka patrí Jaroslavovi Kapšovi z Drivetesla.sk, ktorý na Slovensku pomáha záujemcom dostať sa výhodnejšie k elektromobilom tejto značky. Na Slovensko po prvýkrát priniesli viacero noviniek, rovnako tak ukázali aj prvý Cybertruck. Pozrite si aj naše reels zo stretnutia s Tesla Cybertruck a tešte sa aj na YouTube video, ktoré pre vás pripravujeme.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.