Viac dát, vyššie rýchlosti a nové bonusy – Telekom vylepšuje svoje paušály

ZDROJ | Olena Kamenetska

Smartfóny sú alfou a omegou našich životov a z roka na rok prostredníctvom nich čoraz viac četujeme, voláme, sťahujeme a zdieľame obsah do celého sveta. Prispôsobiť sa tejto dobe musia aj mobilné paušály. Pozrite sa, ako sa už 1. mája zmenia mobilné paušály v Telekome.

Ako hovorí múdre príslovie, „na nete je všetko“. Na mysli ale tentokrát nemáme len informácie, ale aj našu komunikáciu s priateľmi a rodinou, cenné dáta v podobe fotografií a videí a obrovské knižnice hudobných albumov, filmov seriálov či hier, ktoré máme k dispozícii kedykoľvek a takmer kdekoľvek.

Niet sa preto čomu čudovať, že spomedzi všetkých služieb zahrnutých v mobilných paušáloch sa nám v priebehu mesiaca najrýchlejšie míňajú práve mobilné dáta. Pokiaľ však využívate niektorý z mobilných paušálov v Telekome, od 1. mája vám z týchto dát zostane na konci mesiaca po novom citeľne viac.

Viac dát a vyššie rýchlosti

Telekom v rámci reakcie na vývoj trhu v podobe inflácie a zvyšovania nákladov kompletne mení celé svoje portfólio služieb, vrátane mobilných paušálov, ktoré po novom ponúknu väčšie objemy dát, ako aj vyššie prenosové rýchlosti po ich prečerpaní. Pokiaľ navyše využívate výhody skupiny Magenta 1, tešiť sa môžete až na 2-násobok dát a 2-násobne vyššie prenosové rýchlosti po ich prečerpaní.

Ak ste napríklad doposiaľ využívali paušál Ideál 25, už 1. mája sa vám tento paušál automaticky zmení na Ideál 26, čím sa navýši aj váš základný objem dát z 5 GB na 6 GB, resp. v rámci skupiny Magenta 1 dokonca z 10 GB až na 12 GB. Po prečerpaní tohto objemu budete môcť surfovať aj naďalej rýchlosťou 128 kb/s a s Magenta 1 dokonca po novom dvojnásobnou rýchlosť až do 256 kb/s.

ZDROJ | Szabo Viktor

Čo to znamená v praxi? V priebehu mesiaca si vďaka takémuto navýšeniu dát budete môcť už v základe (+1 GB) vypočuť prostredníctvom Spotify o viac ako 200 piesní v štandardnej kvalite navyše, pozrieť si vo vlaku či autobuse ďalšie 3 epizódy nového seriálu na Netflixe, prípadne rodinu a priateľov zasypať zhruba ďalšími 250-300 fotkami z vášho výletu či dovolenky aj mimo dosahu Wi-Fi sietí.

Podobne sa menia aj paušály Základ, Dáta, Nekonečno, ako aj Biznis paušály, medzi ktoré pribudnú novinky Biznis Nekonečno 33-40, ktoré ponúknu viac dát a vyššie rýchlosti ako ich predchodcovia (Biznis Premium 32-38). Už v základe tieto novinky ponúknu 16-26 GB dát, ako aj vyššiu prenosovú rýchlosť po ich prečerpaní, až 1 Mb/s. Aj v tomto prípade navyše platí, že tieto objemy sa spolu s prenosovou rýchlosťou v skupine Magena 1 takpovediac „zdupľujú“.

ZDROJ | NordWood Themes

Novinkou vo všetkých paušáloch je tiež nový prepočet voľných mobilných dát v roamingu vychádzajúci z novej regulácie platnej od 1.7.2022. Dva mesiace vopred sa tak začnú tieto dáta prepočítavať podľa vzorca (cena paušálu bez DPH/2)*2.

Pokiaľ tak napríklad využívate spomínaný paušál Ideál 25, od 1. mája 2022 budete môcť s vašim novým 6 GB dátovým balíkom využívať v krajinách Európskej únie až 25,84 GB dát bez obmedzenia rýchlosti či akýchkoľvek poplatkov. Pri najvyššom paušále Nekonečno MAX je to dokonca až 62,5 GB.

Ako sa zmení môj paušál?

Aby ste zistili, ako presne sa zmení váš paušál, nemusíte kvôli tomu pracne študovať webovú stránku operátora, cenník, ani komplexné tabuľky. Telekom vytvoril jednoduchý nástroj, ktorý vám zobrazí všetky zmeny, ktoré sa vás týkajú jednoducho tým, že doň vložíte vaše osobné, resp. kontaktné údaje.

Na webovej stránke telekom.sk/zmena stačí zadať vaše meno, priezvisko a rodné číslo, prípadne kód adresáta, ktorý nájdete na prvej strane vašich faktúr. Po kliknutí na tlačidlo „Spoznať zmeny svojich služieb“ vám stránka ukáže, ako sa zmení váš predplatený objem mobilných dát, rýchlosti i mesačný poplatok.

Pokiaľ vám zmeny v službách napr. po stránke navýšenia cien nevyhovujú, najneskôr do 30.4.2022 môžete využiť právo na odstúpenie od zmluvy o poskytovaní elektronických komunikačných služieb. Viac informácií o zmenách vrátane odpovedí na najbežnejšie otázky nájdete na stránke telekom.sk.

Článok sme pripravili v spolupráci so spoločnosťou Slovak Telekom.

ZdrojTelekom

Komentáre k článku