Reklama

VanMoof uvádza dva lacnejšie e-biky s technikou podstatne drahších modelov

Zdroj | VanMoof
Michal Sobek
Zdroj | VanMoof
Zdroj | VanMoof

Holandský výrobca e-bikov, spoločnosť VanMoof, predstavila dvojicu lacnejších kúskov s označeniami S4 a X4. Cieľom noviniek je priniesť prémiové funkcie a kvalitu konštrukcie za podstatne menej peňazí, a to sa podarilo na jednotku.

Dizajn sa výrazne nezmenil, ale existujú určité rozdiely. Pre modely S4/X4 bolo zrušené kruhové osvetlenie a USB-C nabíjací konektor, zatiaľ čo samotný rám je vzhľadom aj výškou bližšie k starším e-bikom S3/X3.

https://www.youtube.com/watch?v=cfPn_idUCOc
Obsah pokračuje pod reklamou

Ako obvykle, S4 je väčší model s diamantovým rámom a X4 je menšia verzia s kompaktnejším rámom a menšími kolesami. Pravdepodobne najväčším rozdielom je výraznejšia škála farieb, modely S4 a X4 budú k dispozícii vo farbách Evergreen, Sunbeam Yellow, Purple Fog a Foam Green.

Spoluzakladateľ spoločnosti, Ties Carlier, v tlačovej správe uviedol, že ide o pokus vytvoriť jednoduchší, dostupnejší a spoľahlivejší e-bike. Jedným z hlavných zjednodušení je prechod na adaptívnu podporu motora a dvojrýchlostný náboj prevodovky, séria S5/X5 poskytovala trojrýchlostný prevodový systém.

Obe novinky obsahujú tlačidlo Turbo Boost, ktoré po stlačení dáva extra výkon, ktorý dopĺňa existujúcu asistenciu pedálov. E-biky majú tiež zabudovaný držiak na smartfón, ktorý jazdcom umožňuje používať aplikáciu VanMoof namiesto špeciálneho displeja na riadidlách.

Z hľadiska bezpečnosti je k dispozícii integrovaný zámok Kick Lock 4. generácie, ktorý zablokuje zadné koleso poklepaním. Je tu aj technológia proti krádeži, vrátane palubných alarmov a sledovania polohy.

Najvyššia rýchlosť je pre európsky trh obmedzená na 25 km/h. Obidva e-biky majú dojazd až 140 km. Na rám je možné pripevniť druhú pomocnú batériu, aby sa pridal ešte väčší dojazd, čo sa môže hodiť v režimoch s vyšším výkonom.

Nové modely sa predávajú v Európe za 2 198 eur. Ako prvá bude k dispozícii farba Evergreen a ostatné farby budú dostupné neskôr v lete.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.