Reklama

V obchode aj na internete dnes stačí platiť iba mobilom

TECHBOX

Hotovosť potrebujeme stále menej a menej. V hoteloch, reštauráciách, obchodoch, ale aj na internete je dnes možné platiť platobnými kartami, a to aj bezkontaktne. A tam, kde viete zaplatiť bezkontaktne, môžete platiť aj s vaším smartfónom. Vitajte v 21. storočí.

Spustenie bezkontaktných platieb v smartfóne je v súčasnosti otázkou pár minút. Presvedčiť sa o tom môžete aj v prípade bankovej aplikácie VÚB Mobil Banking, ktorá už nejaký ten mesiac podporuje platby prostredníctvom Google Pay.

Ak máte smartfón s operačným systémom Android od verzie 5.0, ktorý navyše podporuje technológiu NFC, ste na správnej ceste k obrovskej slobode, akú ponúkajú platby mobilom. Práve technológia NFC umožní bezkontaktné spojenie vášho smartfónu s platobným terminálom.

V aplikácii VÚB Mobil Banking si platby Google Pay aktivujete veľmi jednoducho. Stačí v aplikácii prejsť na položku karty, kde vidíte vaše debetné a kreditné platobné karty, ktoré máte k účtu vydané. Ak je možné na karte aktivovať Google Pay, vidíte pri nej ikonu „Pridať do Google Pay“.

Pozrite si

Od dnes už aj s VÚB môžete platiť pomocou novej služby Google Pay!

Kliknete, odsúhlasíte podmienky platieb a keď na displeji vidíte hlášku: „Všetko je pripravené na platenie v aplikáciách aj na internete“, môžete vyraziť do ulíc len s vaším smartfónom. Pri platbách do 20 eur stačí priložiť smartfón s rozsvieteným displejom k platobnému terminálu obchodníka a je zaplatené. Platba prebehne okamžite. Úspešnú platbu vidíte priamo na displeji smartfónu, zobrazí sa však aj v notifikačnej lište.

Samozrejme môžete vďaka Google Pay zaplatiť aj vyššie účty. Platbu nad 20 eur pritom stačí autorizovať odomknutím smartfónu, pokojne aj vaším odtlačkom prsta .Výhodou Google Pay platieb je ich vysoká bezpečnosť. Pri týchto platbách nemá žiadny obchodník prístup k vášmu reálnemu číslu platobnej karty, pretože pre každú platbu sa vytvára nové číslo karty, tzv. token, ktorý bezpečne prepojí transakcie s vašou konkrétnou platobnou kartou. Tak čo, idete sa oslobodiť od plastových platobných kariet?

Pozrite si

Toto je skvelý spôsob, ako zaplatíte mobilom v obchode aj na internete

Pozrite si aj video, aké jednoduché je platiť smartfónom s aplikáciou VÚB Mobil banking vďaka Google Pay.

Článok vznikol v spolupráci s VÚB bankou.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.