Reklama

Od dnes už aj s VÚB môžete platiť pomocou novej služby Google Pay!

Richard Pliešovský

Od dnešného dňa je do aplikácie VÚB integrovaná služba Google Pay. Zákazníci banky tak získavajú ďalšiu možnosť platenia mobilom. VÚB spúšťa túto službu v spolupráci so spoločnosťami Google, Visa a Mastercard.

Prostredníctvom tejto novej služby môžu klienti platiť jednoducho a hlavne bezpečne na všetkých bezkontaktných termináloch nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Google Pay tiež umožňuje internetové platby, dokonca aj bez nutnosti mať pri sebe platobnú kartu.

Služba je dostupná pre majiteľov mobilných zariadení so systémom Android od verzie Lollipop 5.0, ktoré majú funkciu NFC.

Zdroj | VÚB

„Službu Google Pay sme integrovali priamo do aplikácie mobilného bankovníctva. Vďaka tomu je jej aktivácia jednoduchšia a zákazník má zároveň všetky informácie na jednom mieste,“ povedala Andrea Šipošová, vedúca oddelenia Kartových procesov VÚB.

Pozrite si

Výber hotovosti mobilom je už aj v appke VÚB Mobil Banking, takto funguje

Od dnes môžu klienti VÚB začať používať svoje platobné karty so službou Google Pay a využívať
ju na platenie na miliónoch miest na celom svete, v obľúbených aplikáciách a webshopoch.

Pali Bhat, viceprezident Google Pay

Aktivovanie tejto služby je jednoduché. V aplikácii VÚB Mobil Banking zákazník pridá svoju kartu (Visa alebo Mastercard) do Google Pay a hneď môže začať túto službu používať.

Pri platbe stačí priložiť mobil k platobnému terminálu podobne ako to robia používatelia so svojou platobnou kartou. Na telefóne však musí mať zapnutú funkciu NFC. Druhou možnosťou je stiahnuť aplikáciu Google Pay a urobiť aktiváciu v nej.

Zdroj | VÚB

Pri platbe do 20 eur stačí priložiť k platobnému terminálu mobil s rozsvieteným displejom. Pri platbe nad 20 eur je potrebné telefón rozsvietiť aj odomknúť.

Okrem pohodlného platenia je veľkou výhodou služby Google Pay bezpečnosť platieb. Pri tejto metóde sa s nikým nezdieľa číslo platobnej karty, pretože pre každú kartu sa vytvorí jedinečné virtuálne číslo účtu, takzvaný token, ktorý bezpečne spojí transakciu s konkrétnou platobnou kartou.

Pozrite si

Vyskúšali sme Google Pay, jednoduchý systém na platenie mobilom

Ak dôjde k strate smartfónu s aktivovanou službu Google Pay, je možné tokenizované karty pridané v Google Pay zrušiť, alebo aj na diaľku údaje z telefónu prostredníctvom služby Nájdi moje zariadenie vymazať. Ďalšou výhodou je, že v mobile sa údaje o karte nenachádzajú, takže nie je potrebné blokovať fyzickú platobnú kartu.

AKTUALIZOVANÉ:

Platbu kartou VÚB Banky priamo z aplikácie Google Pay sme vyskúšali v ostrej prevádzke a funguje spoľahlivo a bez problémov, ako vidno na nasledujúcom screenshote:

Aj túto šikovnú funkciu si vybrali klienti VÚB v internetovom hlasovaní. Takýto prístup je na Slovensku nevídaný – aby banka načúvala prianiam klientov, to sa totiž často nevidí.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.