Reklama

V jednoduchosti je krása - AB CryptoBox 800UHD

Marek Šimunek
91 %
Vždy sa hovorilo, že na čo meniť niečo, čo funguje a presne to je aj prípad najnovšieho satelitného prijímača AB CryptoBox 800UHD. Je v podstate rovnaký a predsa oveľa lepší.

Výhody

  • kompaktné rozmery
  • extrémne jednoduché nastavenie
  • podpora UHD rozlíšenia

Nevýhody

  • chýba integrovaný Wi-Fi prijímač

Prijímače AB CryptoBox sa už neskutočne dlho tešia naozaj veľkej obľube a pravidelne vyhrávajú rôzne ocenenia. Nie je preto prekvapením, že keď prišiel čas na vytvorenie nástupcu obľúbeného modelu AB CryptoBox 700HD, menilo sa len to najpodstatnejšie a najdôležitejšie.

Samotný prijímač sa teda svojim dizajnom nijako neodlišuje od minulého modelu. Je kompaktný, pričom ponúka všetky základné porty a funkcionality. Na jeho prednej strane nájdete dve jednoduché stavové diódy pre indikáciu napájania a signálu z antény.

Pozrite si

Raz nastavíš a potom už len používaš – AB CryptoBox 700HD mini

Rovnako jednoduchý alfanumerický LED panel zobrazuje len číslo práve sledovaného kanála. Pod dvierkami sa skrýva čítačka na karty a jeden z dvojice dostupných USB 2.0 konektorov.

Podobne jednoducho a v podstate rovnako ako v minulosti je ladená aj zadná strana prijímača. Zmizol síce SCART konektor, ale pre prípad, že by ste chceli prijímač pripojiť k staršiemu televízoru bez HDMI, stále máte k dispozícii AV výstup.

Okrem toho nechýba druhý USB 2.0 konektor, ktorý môžete využiť napríklad na pripojenie Wi-Fi antény, alebo externého disku. Ten je doplnený o LAN konektor pre pripojenie k internetu a samozrejme satelitným tunerom.

Tu je prvá veľká zmena oproti minulému modelu. Satelitný tuner totiž podporuje aj novú normu DVB-S2X. Inak je však samotný prijímač na vlas rovnaký, ako minulý model, pričom to isté platí aj o diaľkovom ovládaní, ktoré nájdete priamo v balení.

Samozrejme, aj k tomuto prijímaču si môžete podľa potreby zakúpiť menšie diaľkové ovládanie, ktoré sa hodí, ak bude prijímač ovládať niekto menej zdatný.

Hlavné zmeny si však všimnete až v momente, keď prijímač zapnete prvýkrát. Nemyslím tým novú grafiku bootovacej obrazovky, ale skôr funkcie, ktoré určite oceníte. Patrí sem napríklad funkcia All Scan, ktorú si môžete predstaviť ako Fastscan na steroidoch.

Prijímač vás po prvom zapnutí vyzve na vloženie karty, pričom nezabudne vyznačiť presné otočenie karty a umiestnenie čipu. Toto je možno drobnosť, ale neskutočne poteší. Následne priamo deteguje vloženú kartu, pripojený signál z antény a do zhruba jednej minúty vám naladí všetky programy daného poskytovateľa. Nič nebudete musieť nastavovať.

Jednoduchšie to snáď už ani nejde. Tento rýchly systém ladenia je podporovaný pri kartách Freesat, Orange, Antik TV a starších kartách Skylink. Po prvotnom nastavení vás privíta už priamo naladený program.

Skutočne drobné zmeny môžete postrehnúť v prípade menu, všetko je však na svojom mieste a tak s ovládaním prijímača nebudete mať najmenšie problémy. Ďalšou veľkou novinkou v prípade tohto prijímača je podpora UHD rozlíšenia.

Áno, aj prijímač s odporúčanou cenou 79 EUR už podporuje vysoké rozlíšenie, pričom kvalita zobrazenia je vynikajúca. Dokonca ani oproti iným, podstatne drahším modelom nejako nezaostáva.

Pozrite si

VU+ UNO 4K SE – Na toto sme čakali!

V nastaveniach prijímača nájdete okrem iného aj možnosť zapnúť rýchly štart. Prijímač sa v tomto režime po vypnutí nedostane do hlbokého spánku a podstatne rýchlejšie sa zapne.

Ak do jedného z dvojice USB konektorov pripojíte pevný disk, alebo USB kľúč, môžete využiť nahrávanie programov, a to tak priamo z EPG s nastavením časovania, alebo prostredníctvom funkcie Timeshift pre pozastavenie a spätné prehranie vysielania.

Rovnako ako v ostatných prijímačoch AB CryptoBox aj v modeli 800UHD nájdete sieťové aplikácie. Tie nájdu svoje využitie najmä v prípade alternatívnych softvérov, kde získate napríklad možnosť prehrávania IPTV streamov, jednoduchú aplikáciu YouTube, počasie, alebo prístup k službe Dailymotion.

Samozrejme pre prehrávanie multimédií, a to aj vo vysokom rozlíšení môžete využiť aj pripojený pevný disk, pričom prijímač si hravo poradí s väčšinou súčasných formátov prostredníctvom integrovaného prehrávača.

O prijímači AB CryptoBox 800UHD by sa dalo povedať, že v jednoduchosti je krása. Nová generácia totiž prináša nielen vysoké rozlíšenie, ale aj ešte jednoduchšiu inštaláciu a samozrejme známe pohodlné používanie.

Vzhľadom na vynikajúci pomer ceny a výkonu prijímača AB CryptoBox 800UHD si táto novinka po našom teste odnáša ocenenie DOBRÁ CENA.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.