Reklama

Raz nastavíš a potom už len používaš - AB CryptoBox 700HD mini

Marek Šimunek
82 %
Nie nadarmo sa hovorí, že v jednoduchosti je krása. Nie vždy je totiž potrebné, aby ste mali satelitný prijímač s množstvom funkcií, keď ich ani poriadne nebudete využívať.

Výhody

  • jednoduché používanie
  • veľmi priaznivá cena
  • kompaktné rozmery

Nevýhody

  • slabšia stabilita aplikácie G-MScreen

Rovnako, ako existujú pokročilé prijímače, ktoré ponúkajú množstvo funkcií, nájdu sa aj prijímače, ktoré sa naopak sústredia na jednoduchú a najmä rýchlu inštaláciu a rovnako bezproblémové používanie. Do tejto kategórie určite patrí aj prijímač AB CryptoBox 700HD mini.

Jedná sa o jednoduchý a hlavne kompaktný jednoúčelový prijímač. Práve vďaka jeho doslova až miniatúrnym rozmerom ho môžete hravo skryť napríklad za televízor. Dokonca priamo v balení nájdete aj nástroje potrebné na jeho prichytenie, ako aj jednoduchý infračervený prijímač.

Pozrite si

AntikSAT si užijete aj na prijímačoch AB CryptoBox

Ten si umiestnite na okraj TV a prostredníctvom triviálneho displeja vám zobrazí číslo naladeného kanála a stav zapnutia prijímača. Samozrejme AB CryptoBox 700HD mini umožňuje príjem vysielania v SD aj HD kvalite.

Vyššie rozlíšenie by v podobnej cenovej kategórii hľadal asi málokto. Prekvapením je podpora moderného kodeku H.265/HEVC, takže je prijímač pripravený aj na vysielanie, ktoré ešte len príde.

Jednoduchosť prijímača odzrkadľuje aj konektorová výbava. Okrem IR-EX konektora pre pripojenie externého IR snímača nájdete na prednej strane, LAN port pre pripojenie k internetu, koaxiálny audio výstup a jeden USB 2.0 port.

Druhý USB 2.0 port sa nachádza vzadu. Využiť ich môžete na vloženie USB kľúča, alebo disku pre nahrávanie, prípadne, ak budete chcieť využívať Wi-Fi pripojenie prostredníctvom antény, ktorú si môžete k prijímaču dokúpiť.

Medzi voliteľným príslušenstvom nájdete aj jednoduché diaľkové ovládanie, ktoré ocenia najmä starší používatelia. Obsahuje totiž podstatne menej tlačidiel a tak sa nestane, že by ste náhodou niečo v prijímači nechcene prestavili.

Na zadnej strane nechýba HDMI konektor, ako aj 3,5 mm audio konektor, či samozrejme LNB konektor pre pripojenie antény. Jediná čítačka kariet je umiestnená v bočnej stene. Budúcich používateľov určite poteší aj podpora funkcie HDMI CEC, takže môžete využívať diaľkové ovládanie od vášho televízora na prepínanie kanálov prijímača.

Pozrite si

VU+ UNO 4K SE – Na toto sme čakali!

Rovnako jednoducho je na tom aj nastavenie a používanie prijímača. Celé menu je samozrejme v slovenskom jazyku a v základe je rozdelené do piatich samostatných celkov, Editácia, Inštalácia kanálov, Nastavenie, X-tras a Multimédiá.

Keďže sa jedná o jednoduchý prijímač, neprekvapí pomerne rýchle prvotné nastavenie. Dokonca nechýba funkcia FastScan, ktorá sa postará o okamžité naladenie kanálov. Aktuálne je dostupná nielen pre Skylink, ale aj ANTIK Sat, freeSAT, DIGI TV, Magio Sat a dokonca aj pre Orange TV.

V prípade operátorov Skylink a ANTIK Sat je dokonca dostupná aj funkcia Auto FastScan, ktorá automaticky overuje zmeny v adresári a aplikuje ich pri ďalšom spustení.

Aj v tomto prípade je možné do prijímača nahrať alternatívny softvér, ktorý mierne rozšíri jeho využitie. Nečakajte však množstvo doplnkov, ako v prípade prijímačov postavených na systéme Enigma. Pribudnú vám však možnosti online zábavy, ako je napríklad YouTube, počasie, či DLNA.

V rovnakom jednoduchom duchu sa nesie aj prostredie EPG, ktoré ponúka denné a týždenné zobrazenie programov. Poteší možnosť rýchleho nastavenia časovača editovania priamo z EPG samostatným tlačidlom. Viete si tak nastaviť nahrávanie programu až sedem dní dopredu.

Samozrejme z USB kľúča, alebo disku pripojeného k prijímaču môžete multimediálny obsah aj prehrávať, pričom nechýba ani podpora titulkov. Nechýba ani jednoduchá editácia a mazanie naladených programov, ako aj možnosť vytvárania obľúbených skupín.

Prijímač láka aj aplikáciou G-MScreen, ktorá umožňuje diaľkové ovládanie prijímača zo smartfónu, alebo prezeranie EPG, či dokonca sledovanie live vysielania.

Jedná sa však o jednoduchú aplikáciu, ktorá je síce dostupná tak pre iOS, ako aj Android, ale občas má problémy so stabilitou. Často sa stane, že sa prehrávanie nespustí, alebo počas streamovania video seká.

Okrem prijímača AB CryptoBox 700HD mini je v ponuke aj rovnako kompaktný a jednoduchý prijímač AB CryptoBox 702T mini HD. Ten však postráda možnosť pripojenia k sieti a je určený pre príjem terestriálneho vysielania. Jeho cena 24,90 EUR však určite poteší menej náročných používateľov.

Každopádne ak hľadáte skutočne jednoduchý prijímač, ktorý ponúkne všetko potrebné a pritom stojí iba príjemných 60,90 EUR, určite sa pozrite na nový AB CryptoBox 700HD mini, ktorý vás určite milo prekvapí.

AB CryptoBox 700HD mini je kompaktným a jednoduchým jednoúčelovým satelitným prijímačom, ktorý zaujme jednoduchou inštaláciou a obsluhou. Vzhľadom na menšie množstvo funkcií sa však hodí skôr menej náročným používateľom.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.