Reklama

V čom sa líši Sony WH-1000XM5 od predchodcu?

Zdroj | Sony
Richard Pliešovský
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Sony uviedlo na trh prémiové bezdrôtové slúchadlá WH-1000XM5, nástupcu obľúbeného modelu WH-1000XM4. Novinka obsahuje funkciu potláčania hluku a prináša niekoľko zmien a vylepšení. Posun k lepšiemu sa však odzrkadlil aj na cenovke.

Sony WH-1000XM5 má nový dizajn s oblejšími strmeňmi a užší hlavový most. Ten ponúka plynulejšie posúvanie s nehlučnými kĺbmi. Vynovené náušníky sa dajú otáčať do strán, no nie je možné ich zložiť dovnútra, ako to bolo u predchádzajúcej generácie. Aj kvôli tomu sa nový model dodáva s väčším puzdrom.

Slúchadlá sú vybavené systémom s 8 mikrofónmi a s dvoma audio procesormi QN1. V7robca tiež udáva, že WH-1000XM5 prináša lepšie potláčanie hluku ako predchádzajúca generácia, najmä čo sa týka stredných a vysokých frekvencií.

Zdroj | Sony

O zvuk sa starajú nové neodymové meniče so 48 ohmovou impedanciou. Majú 30 mm priemer, sú teda o 10 mm menšie ako starší model, ale vraj sú vybavené vylepšenou vysokofrekvenčnou odozvou s prirodzenejšou kvalitou zvuku. Novinka podporuje rovnaké Bluetooth kodeky (SBC, AAC a LDAC) a tiež High-Resolution Audio či High-Resolution Audio Wireless. Frekvenčná charakteristika 4 až 40 000 Hz patrí medzi špičku v danej cenovej triede.

Zdroj | Sony
Pozrite si

Víťazné ťaženie špičkových slúchadiel Sony WH-1000XM4

Z ďalších funkcií môžeme spomenúť Bluetooth 5.2 s viacbodovým pripojením, podporu rýchleho párovania Google Fast Pair a Windows Swift Pair, Ambient Noise – režim okolitého hluku, ovládanie gestami.  Speak-to-Chat pozastaví prehrávanie na krátku konverzáciu – slúchadlá automaticky zastavia hudbu a pustia zvuk okolia. Nechýba podpora hlasových asistentov.

Zdroj | Sony

Nové slúchadlá ponúknu 30-hodinovú výdrž na jedno nabitie aj so zapnutým ANC, 40 hodín je to s vypnutým ANC. Nabijete si ich cez USB-C port, hmotnosť je 250 g. Dodávajú sa s tvrdým puzdrom, 1,2 m pripojovacím a nabíjacím káblom.

Sony WH-1000XM5 sa predávajú za 419 eur, čo je o 50 eur viac ako predchádzajúci model, ktorý sa predáva za 385 eur. Mimochodom, ten bude aj naďalej v predaji. Slúchadlá sa začnú predávať koncom mája, k dispozícii budú v dvoch farbách, v čiernej a v striebornej.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.