V Banskej Bystrici otvorili exkluzívnu „oázu“ (nielen) pre audiofilov

ZDROJ | BIS audio

Spoločnosť BIS audio, jeden z lídrov na slovenskom trhu špičkovej audio- a videotechniky vznikla 17. augusta 1999 a neustále rozvíja svoje služby a portfólio produktov. Zastupuje viac ako dve desiatky značiek a poskytuje komplexný prístup – od návrhu po fyzickú realizáciu riešení, vrátane projektovej prípravy, sietí a akustických úprav. Osobný kontakt s Hi-Fi fanúšikmi však považuje za dôležitý, preto neustále vylepšuje trojicu svojich predajní v Bratislave, Banskej Bystrici a v Košiciach.

Pozrite siNikola Božinovski – BIS Audio je o značkách, ktoré mám rád

Tu si záujemcovia môžu špičkové produkty „ohmatať“, ale hlavne vypočuť v prostredí, ktoré je primerané po estetickej, aj akustickej stránke. Na predajných a predvádzacích priestoroch firma neustále pracuje a pre priaznivcov kvalitného zvuku vytvára zaujímavé, často exkluzívne podmienky.

Jedna z posluchových miestností v bratislavskom showroome BIS audio

Netýka sa to len bratislavského „mega“ showroomu BIS audio, ktorý disponuje niekoľkými posluchovkami, či sálou špičkového domáceho kina, a s rozlohou 550 m2 patrí široko-ďaleko k najväčším.

Roky pod Urpínom

Progresívny vývoj aktuálne zažíva firemná predajňa v Banskej Bystrici, ktorá od 20. januára funguje v nových, exkluzívnych priestoroch. Nejde pritom o jej prvú transformáciu. V roku 2017 sa po desaťročnom pôsobení v obchodnom centre Európa presunula na začiatok centrálnej pešej zóny na Dolnej ulici 55.

Pôvodná predajňa BIS audio v Banskej Bystrici.ZDROJ | BIS audio

Akusticky nedokonalé priestory s presklenými stenami vystriedali primeranejšie obchodné priestory s rozlohou 150 m2 (vrátane samostatnej posluchovej miestnosti s domácim kinom o veľkosti 30m2).

Aj v samotnom showroome boli vytvorené podmienky na testovanie audio zostáv s pohodlným sedením vo sweet spote. Sám som tam strávil celé hodiny pri testoch zostáv a reproduktorov pre náš magazín TECHBOX.

Sweet spot (alebo „referenčný bod posluchu“) je termín používaný audiofilmi a zvukovými majstrami na opis ústredného bodu medzi dvoma reproduktormi, kde počúvanie stereo nahrávky zodpovedá podobe, aká bola vytvorená v štúdiu.

Posluchová miestnosť v pôvodných priestoroch v BB.ZDROJ | BIS audio

Vývoj sa ale zastaviť nedá. Firma už dlhšie uvažovala nad víziou, vytvoriť Hi-Fi predajňu, ktorá by bola viac než showroom a obchod s pultovým predajom, kultový priestor na stretávanie sa audiofilov a fanúšikov Hi-Fi, kombinujúci predajňu so štýlovou kaviarňou.

Pozrite siAudiofilská udalosť leta? Bowers & Wilkins 705 a 702 Signature

Príležitosť v podobe atraktívnych priestorov a ďalšie okolnosti spôsobili, že sa banskobystrická predajňa BIS audio po necelých piatich rokoch opäť presťahovala. A bola to rozhodne zmena k lepšiemu.

Na novom mieste nová kvalita

Predajňa sa v rovnakej lokalite presunula len o pár desiatok metrov, stále na začiatku pešej zóny. Narástla však rozmerovo, aj kvalitatívne do novej dimenzie – obrazne, aj doslova, keďže nové priestory sa rozkladajú na dvoch podlažiach.

ZDROJ | BIS audio

Zákazníci, aj tí, čo sa chcú iba pokochať novinkami a komponentmi ikonických značiek, tu majú viac súkromia. Dve posluchové miestnosti, vrátane špičkového domáceho kina, sú umiestnené na poschodí.

Veľké presklené plochy okien, ktoré sú súčasťou pôvodnej architektúry, sú v posluchovkách ošetrené akustickými závesmi, tlmiacimi odrazy a stojatému vlneniu bránia akustické difúzory. Technikom sa tak podarilo vytvoriť kvalitné prostredie na počúvanie Hi-Fi.
Keďže sa priestory rozrástli na dvojnásobok (na viac ako 300 m2), k dispozícii sú nielen veľkorysé možnosti na prezentáciu komponentov a reproduktorov, ale aj perfektné zázemie.

ZDROJ | BIS audio

Ponuka spoločnosti je neobvykle bohatá, hoci sa koncentruje väčšinou na high-end a mid-end segmenty a najlacnejšie produkty, akými bývajú zahltené bežné elektropredajne, nie sú vo firemnom hľadáčiku.

ZDROJ | BIS audio

Len reproduktory a hudobné systémy si môžete vyberať (a vypočuť) od takých ikonických značiek ako Bowers & Wilkins, Sonus faber, Klipsch, Canton, Bang & Olufsen, alebo McIntosh. Okrem toho BIS audio na slovenskom trhu zastrešuje, či už ako výhradný zástupca, alebo ako distribútor značky komponentov pre audio a video systémy AudioQuest, Audio Research, Aurender, Bassocontinuo, Classé, Denon, Devialet, Marantz, McIntosh (áno, reproduktory tvoria len malú časť portfólia tejto americkej ikony), Rotel, SIM2 a ďalšie.

Pozrite siKlipsch Reference Premiere Piano Black – exkluzívna limitovaná edícia

Pokrýva potreby audiofilov a fanúšikov kvalitnej reprodukcie od „A“ po „Z“ – od funkčného Hi-Fi nábytku a prvkov na elimináciu vibrácií a akustického, aj elektromagnetického rušenia, cez signálne a reproduktorové káble, prehrávače a gramofóny, D/A prevodníky, zosilňovače, AV prijímače, hudobné systémy, reproduktory, soundbary a slúchadlá, až po multi-room systémy na ozvučenie celého domu.

ZDROJ | BIS audio

Pri príležitosti otvorenia nového showroomu BIS audio pre prvých zákazníkov pripravilo týždeň mimoriadnych akciových zliav. Ak sa poponáhľate, získate navyše aj zaujímavý bonus v podobe predplatného platformy Roon.

ZDROJ | BIS audio

Skutočným prekvapením je však niečo iné. Predajňa BIS audio v Banskej Bystrici ponúka skúsenosť inej kategórie, ako obchody s „pestrou zmesou elektrospotrebičov“ od TV, po elektrické kosačky.

ZDROJ | BIS audio

Tam si možno kúpite kávu v plastovom kelímku z automatu, tu si posedíte rovno v štýlovej kaviarni s moderným interiérom pri príjemnej hudbe a môžete sa občerstviť nielen kávou, ale aj kvalitnými nápojmi „z iného súdka“. Ozvučenie v príjemnom prostredí aktuálne zabezpečujú komponenty značiek McIntosh a Devialet.

ZDROJ | BIS audio

Novú predajňu BIS audio na Dolnej 64 v Banskej Bystrici sme si už boli pozrieť a musíme konštatovať, že stredoslovenská metropola tu bude mať dôstojné a atraktívne zázemie pre audiofilov a všetkých Hi-Fi nadšencov.

ZdrojBIS audio

Komentáre k článku