Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Už tento víkend sa tešte na TECH vychytávky Hyundai IONIQ 5 v Bratislave

Už tento víkend sa tešte na TECH vychytávky Hyundai IONIQ 5 v Bratislave
TECHBOX
Už tento víkend sa tešte na TECH vychytávky Hyundai IONIQ 5 v Bratislave

Viete, že máme radi technologické hračky. Nový Hyundai IONIQ 5 je vo svete elektromobilov doslova unikátom, prináša toľko technologických noviniek, že bude skvelé, ak vám ich ukážeme naživo. Príďte už tento víkend do Bratislavy a stretneme sa na výstave AVDK 2021 v hoteli NH Bratislava Gate One (pri Avione).

Už tento víkend 18. – 19. septembra 2021 sa uskutoční ďalší ročník známej výstavy Audio Video Kino, ktorá ukáže to najlepšieho zo sveta audio, video, hifi, hi-end techniky a domácej zábavy na Slovensku. My s redakciou TECHBOX budeme pri tom a keďže nás v poslednom období mimoriadne zaujal unikátny elektromobil Hyundai IONIQ 5, rozhodli sme sa, že vám ho ukážeme v plnej paráde. Zažijete s nami doslova elektrický víkend.

Nájdete nás priamo pred vstupom do hotela NH Bratislava Gate One, oproti známemu obchodnému centru Avion Shopping Park Bratislava. Veríme, že nás neprehliadnete a navštívite. Presná adresa hotela a konania výstavy Audio Video Kino 2021 je Ambrušova 7.

Prečo sme sa rozhodli ukázať vám práve Hyundai IONIQ 5?

Hyundai IONIQ 5 sme si v redakcii zamilovali už od jeho predstavenia. Presnejšie, dostal nás už koncept Hyundai 45, od ktorého sa novinka príliš nelíši. IONIQ 5 prichádza s dizajnom, za ktorým sa rozhodne obzriete. Doslova IONIQ 5 nanovo definuje pohľad na elektromobily.

Wow, bude prvé čo sme si v redakcii povedali s kolegom Stanom, keď sme auto prvýkrát videli naživo. Nevedeli sme sa vynadívať na predok, zadok, ale aj bočnú líniu. Je to hatchback alebo crossover? Príďte sa pozrieť a zažite ho s nami. Budete prekvapení, aký je to veľký a priestranný elektromobil.

Je to kus auta, ktoré nie je opozerané, ktorého dizajn je odvážny a bude sa vám páčiť. Predné svetlá zaujmú grafikou, vďaka ktorej Hyundai IONIQ 5 na ceste neprehliadnete. Ešte viac IONIQ 5 zaujme zozadu. Parametrické pixlové svetlá sú presne to, čo toto auto odlišuje od všetkého, čo ste doteraz videli. Hlavné svetlá v tvare obdĺžnikov svietia akoby ste ich práve zobrali z nejakej počítačovej hry. Naživo je to nádherné, chytľavé, jednoducho to musíte vidieť.

Absolútnym vrcholom modelu je rázvor, vďaka ktorému je v IONIQ 5 miesta ako v limuzínach. Rázvor o veľkosti 3 000 mm je extŕem, ktorý nemôže zostať bez povšimnutia. Len pre porovnanie, aktuálne najväčšie SUV výrobcu Hyundai Santa Fe má rázvor 2 765 mm. Ak si do IONIQ 5 sadnete, pochopíte, o čom hovoríme.

Pozrite si

Jazdili sme s IONIQ 5, tento unikátny elektromobil neprehliadnete

Interiér je celkovo plný moderných technológií a vychytávok. Prináša úplne iný pohľad na elektromobil, najmä v prípade variability predných sedadiel či stredovej konzoly, ktorá je posuvná. Podlaha je pritom úplne rovná.

Úplná topka je externá zásuvka, ktorú môžu modelu IONIQ 5 ostatné elektromobily závidieť. Ak to chcete zažiť, zastavte sa u nás na kávičku, budete prekvapení, odkiaľ bude náš redakčný kávovar napojený. Tento elektromobil však môže poslúžiť aj pre nabíjanie iného elektromobilu, dokonca dokáže odovzdávať energiu späť do siete!

A kedže vám chceme ukázať IONIQ 5 v plnej paráde, môžete sa tešiť na výbavu Premium, ktorá ponúka už najväčšiu dostupnú batériu s kapacitou 72,6 kWh, nechýba tu pohon 4×4 a výkon sústavy elektromotorov je až 305 koní. Mimochodom, tento elektromobil dokážete nabiť z 10 na 80 % len za 18 minút. Ponúka totiž 800V systém batérie a podporuje ultrarýchle nabíjanie výkonom až do 220 kW. Tešíte sa? Aj my na vás.

Kde a kedy sa vidíme?

IONIQ 5 vám ukážeme na výstave Audio Video Kino 2021 pred vstupom do hotela NH Bratislava Gate One (oproti známemu obchodnému centru Avion Shopping Park Bratislava). Budeme tu počas víkendových dní výstavy, t.j. v sobotu aj v nedeľu 18. – 19. septembra 2021 od 10.00 do 18.00 hod. Vo vnútorných priestoroch hotela výstavy Audio Video Kino 2021 sa platí vstupné, vstupenky budú v predaji na mieste.

Prísť sa určite oplatí. Okrem toho, že si pokecáme o elektromobiloch, našich skúsenostiach s nimi, a hlavne o Hyundai IONIQ 5, ktorý uvidíte naživo, budete môcť vyhrať aj hodnotné ceny. Tie sme pre vás pripravili v spolupráci s našim partnerom Hyundai.

Navyše, kto sa s nami odfotí a na sociálnej sieti Instagram v stories otaguje náš profil @techbox.sk a profil @hyundaislovensko, bude zaradený do špeciálneho žrebovania o nádhernú cenu, ktorú vám prezradíme na mieste.

Vidíme sa priatelia, tešíme sa na plne elektrický vikend s vami.