Každé zariadenie obashujúce batériu je potenciálne nebezpečné. Presvedčili sa o tom nielen majitelia Samsung Galaxy Note 7, či o niečo novších modelov ako sú Galaxy S6 a Galaxy S10. Teraz sa zdá, že sa rysuje ďalšia kauza.
Používateľ Apple Watch Series 7 zdieľal svoj príbeh o tom, ako sa jeho hodinky prehriali, začali dymiť a nakoniec explodovali. Apple potvrdil, že už vyšetruje, čo sa stalo. Zároveň sa však výrobca pokúsil prinútiť majitelia zničených hodiniek, aby mlčal a nikomu o tom nehovoril.
Portálu 9to5Mac nešťastný používateľ vysvetlil, že ich mal na sebe, keď si všimol, že sú oveľa teplejšie ako zvyčajne. Zistil, že zadná strana Apple Watch praskla a watchOS zobrazoval varovanie o nutnosti ich vypnúť kvôli vysokej teplote teplote. Dodávame, že používateľ bol vo svojom dome, kde bola teplota niečo nad 21 stupňov Celzia.
Používateľ Apple Watch okamžite zavolal podporu Apple, aby nahlásil incident. Hovor sa prepájal na viacero úrovní hierarchie, až skončil u manažéra, ktorý otvoril vyšetrovanie. Po telefonáte mu nebolo poskytnuté žiadne riešenie ani rada, len pokyny, aby sa nedotýkal hodiniek, kým sa mu Apple neozve.
Nasledujúce ráno sa však situácia ešte viac eskalovala. Používateľ po prebudení zistil, že Apple Watch sú na dotyk ešte horúcejšie a teplo rozbilo displej zariadenia.
Keď zdvihol Apple Watch, aby ich nafotil a poslal ich Apple, okamžite začali vydávať „praskajúce zvuky“. Vzápätí vybuchli práve vtedy, keď ich vyhadzoval z okna. Hodinky zanechali na gauči stopy po vypálení. Nakoniec navštívil pohotovosť kvôli obavám z otravy olovom. Podotýkáme, že Apple Watch neobsahujú takmer žiadne olovo, preto sa netreba báť otravy.
Používateľ sa opäť obrátil na Apple, aby informoval o novej situácii. Bolo mu povedané, že prípad bude „najvyššou prioritou“, ozvali sa však až o niekoľko dní.
Spoločnosť zariadila vyzdvihnutie dodávky a uviedla, že berie hodinky Apple Watch do svojich laboratórií na ďalšie testovanie. Apple mu tiež poslal dokument, v ktorom ho požiadal, aby ho podpísal a súhlasil s tým, že tento príbeh nebude s nikým zdieľať. Odmietol ho podpísať a namiesto toho sa obrátil na 9to5Mac.
Tento príbeh znie hrozivo a určite by nikto z nás nechcel zažiť niečo podobné. Treba si však uvedomiť, že ide o jedno zariadenie z desiatok miliónov a zatiaľ sa nezdá, že by šlo o masívne rozšírený problém spôsobený vadným dizajnom či komponentom.