Reklama

Unikátny a nezvyčajný CMF Phone 1 je ako Nokia 3310!

Zdroj | CMF
Števo Porubský
Zdroj | CMF
Zdroj | CMF

Britská spoločnosť Nothing, ktorá stojí za značkou CMF, predstavila očakávaný smartfón nižšej strednej triedy s unikátnou výbavou a veľmi zaujímavou cenou. Tá neprekračuje v základe 200 €.

CMF Phone 1 je unikátny hlavne vďaka svojej konštrukcii, ktorá je rozoberateľná a teda i pomerne rýchlo opraviteľná. Zadnú časť je možné dokonca vymieňať, síce nie za pár sekúnd, no je to možné. Žeby toto bola novodobá ľudová Nokia 3310?

Zdroj | CMF
Obsah pokračuje pod reklamou

Asi nie, Nokiu 3310 v novom šate tu už máme pár rokov, no odkaz na možnosť vymieňať časti telefónov je tu prítomný. Ten ale Nothing vylepšil a vznikol tu akýsi Accessory Point (vpravo dole), ku ktorému je fyzicky možné priskrutkovať príslušenstvo, od pútok až po držiak pre kreditné a iné karty. Telo má napriek rozoberateľnosti IP52.

Ešte ale detail k tej rozoberateľnosti. Výrobca sa ňou síce chváli, no zároveň v pätičke stránky o CMF Phone 1 dodáva, že používateľ by mal rozoberať maximálne zadný kryt a slot pre SIM, resp. pamäťovú kartu. Inak môže padnúť záruka.

Zdroj | CMF

O chod sa má starať pomerne nový 4 nm MediaTek Dimensity 7300 5G s 8 jadrami a 8 GB RAM, ktorú ešte dopĺňa 8 GB RAM Booster, ktorý si kapacitu berie z internej pamäte, ktorá má 128 alebo 256 GB. Poteší ale prítomnosť slotu pre microSDXC karty s kapacitou do 2 TB. Na komunikáciu so svetom využíva 4G a 5G siete, ale aj Wi-Fi 6 či Bluetooth 5.3.

Pozrite si

Noname značky s históriou, alebo poznáte britskú značku Nothing?

Super AMOLED displej má 6,67″, ponúkne rozlíšenie 1 080 x 2 400 px a jas 2 000 nitov (peak), resp. 700 nitov (typical). Poteší 120 Hz frekvencia či podpora HDR10+.

Zdroj | CMF

Vzadu nájdete 2 fotoaparáty, hlavný 50 Mpx čip od Sony je uložený pod 25 mm optikou so svetelnosťou f/1,8. Či je optika stabilizovaná nie je známe. Známe je ale to, že CMF Phone 1 bude využívať TrueLens Engine 2.0 pre vylepšovanie fotografií s umelou inteligenciou v AI Vivid Mode. Druhý fotoaparát má byť portrétový, takže by mal mať užšie ohnisko, možno 50 a viac mm. Aký je snímač pod týmto objektívom ale nie je známe.

Zdroj | CMF

Maximom pre video je 4K Ultra HD rozlíšenie pri 30 fps. Full HD video je možné natáčať aj s 60 fps, HD zas aj v 120 fps. Vpredu je 16 Mpx webkamera vo výreze displeja s Full HD videom.

Udržať všetko pri živote má 5 000 mAh batéria. Podporuje 33 W nabíjanie, no iba cez kábel. Bezdrôtové nabíjanie tu chýba. Zaujímavosťou je ale reverzné káblové nabíjanie výkonom 5 W. Operačným systémom je Nothing OS 2.6 postavený na Androide 14. CMF Phone 1 má integrovaný ChatGPT s možnosťou ovládania hlasom. Sklamaním je absencia NFC, takže bezdotykové platby si tu neužijete.

Zdroj | CMF

CMF Phone 1 bude v predaji v troch farbách – čiernej, oranžovej a svetlozelenej. Neskôr má prísť aj modrá. Modrá a oranžová majú mať povrch z umelej kože. Telo má rozmery 164 x 77 x 8-9 mm, hmotnosť je takmer 200 gramov.

Zdroj | CMF
Obsah pokračuje pod reklamou

Cena CMF Phone 1 začína na spomínaných necelých dvoch stovkách. Platí to pre 128 GB verziu. 256 GB verzia vás vyjde na 269 €. Zadný kryt stojí 35 €, stojan do Accessory Pointu 25 €.

Zdroj | CMF
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.