Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

UNBOXING Samsung Galaxy Note9 - Čaká vás prekvapenie?

UNBOXING Samsung Galaxy Note9 - Čaká vás prekvapenie?
Roman Calík
UNBOXING Samsung Galaxy Note9 - Čaká vás prekvapenie?

Prišiel čas na nový Note. Po necelom roku sme sa dočkali najnovšej generácie najvybavenejšieho smartfónu Samsungu, ktorý vo svojom tele ukrýva S Pen, čiže dotykové pero, s ktorým doslova viete čarovať. Už vieme, čo dostanete v predajnom balení!

Pozrite si

Samsung Galaxy Note9 – voľba náročných

Len pár hodín po celosvetovom predstavení novinky sa nám do rúk dostalo predajné balenie očakávanej novinky Samsung Galaxy Note9. Radi by sme sa preto s vami podelili o naše prvé dojmy z predajného balenia. Ak sa pozrieme na náš unboxing Note8, tak nový Note9 rozbaľujeme takmer o mesiac skôr! Netrpezlivo sme očakávali, čo sa v balení zmenilo.

Pozrite si

Rozbalili sme Samsung Galaxy Note8. Toto dostanete za tisíc eur

Žiaľ novinka, ktorá sa nám dostala do rúk je v slabšej verzii, a teda bez obrovskej internej 512 GB internej pamäte či 8 GB RAM-ky. Zato však balenie prezrádza, že máme v rukách farebnú verziu Ocean Blue s dotykovým perom, aké tu ešte nikdy nebolo. Označenie nami otváranej krabičky je SM-N960F/DS a ide konkrétne o Samsung Galaxy Note9 so 128 GB rozšíriteľnou internou pamäťou a 6 GB RAM, ktorého cena je identická s minuloročným Note8, a to 999 eur.

Ak si na Note9 brúsite zuby, tak takúto krabičku dostanete do rúk 24. augusta 2018 a v prípade, že stihnete predobjednávky, môžete využiť akcie u operátorov či vybraných predajcov, kde výmenou za váš starý Samsung smartfón radu Note dostanete i navýšený odkupný bonus 200 €.

Skôr ako sa dostanete k samotnému smartfónu, musíte vysunúť časť krabičky na ktorej je efektne, technológiou Metal Print, znázornené S Pen v žlto-modrom prevedení. Nie náhodou. Ale o tom neskôr.

Samsung neprichádza so žiadnym novým balením, a tak ak ste si pred rokom rozbalili svoj Note8, novinka vás spracovaním balenia neprekvapí. Odporúčame pozrieť si náš podrobný unboxing Samsung Galaxy Note8.

Doľava otvárateľná krabička ukrýva najskôr „manuál“ a dôležitú spinku na otvorenie slotu pre vloženie SIM kariet či pamäťových kariet. Áno, aj Note9 je smartfón s podporou 2 SIM kariet, jedna žiaľ stále na úkor pamäťovej karty.

A je to tu! Skôr, ako sa dostanete k príslušenstvu, pozeráte sa na samotný smartfón Note9 v plnej svojej kráse. Verzia Ocean Blue je zaujímavá, rozhodne by sme si ju vybrali radšej ako „nudnú“ čiernu. Spredu nepostrehnete rozdiel oproti predchádzajúcej generácii.

Note9 je síce o kúsok hrubší a širší ako Note8, aj displej má o 0,1-palca viac, no nemať pri unboxingu Note8, rozdiel by sme nepostrehli. Možno však v hmotnosti, síce je Note9 len o 6 gramov ťažší, no v rukách pocítite, že toto je „kus železa“. Potešením je, že narástla aj batéria a to o krásnych 700 mAh.

Pozrite si

Samsung Galaxy Note8 – Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ!

Prezradím, že výdrž batérie je veľkým prekvapením novinky, už po prvom dni používanie musíme skonštatovať, že Note9 je na tom s výdržou oproti predchodcovi výrazne lepšie. Zatiaľ čo by sme predchodcu večer už šupli pri výraznom používaní na nabíjačku, Note9 si stále ukazuje 35% batérie! Wow.

Nečakáme, vyberáme pero. Je žlté s modrou mechanickou časťou! Netradičná farba však príjemne vyruší a pero tak bude viac nápadnejšie ak ho niekde ponecháte. Zaujímavý krok, našťastie pero už podporuje technológiu Bluetooth a tak sú jeho možnosti ešte väčšie, ale o tom v samostatnej recenzii.

A teraz už k samotnému baleniu. Čo myslíte, je tu niečo nové? Žiaľ nie. Obsah balenia Samsung Galaxy Note9 je úplne identický s Note8. Škoda, možno by sme už uvítali modernejšie a praktickejšie Bluetooth bezdrôtové slúchadlá, nejaký špeciálny kryt, ochrannú fóliu na displej, čokoľvek iné… nové. Nestalo sa.

Na druhú stranu musíme stále skoštatovať, že balenie je oproti iným smartfónom na trhu bohaté. A ani si nespomínam, či u niekoho dostanete viac. Veď posúďte sami. Príslušenstvo Note9 obsahuje rýchlonabíjačku s USB-C káblom, adaptér microUSB/USB-C či tvz. USB Connector, čo je vlastne adaptér UBS-C/USB a tak k Note9 hravo pripojíte váš USB kľúč alebo si rýchlo prenesiete obsah starého smartfónu do nového pomocou káblového prepojenia.

Samozrejmosťou su aj AKG slúchadlá EO-IG955, ktoré skutočne hrajú veľmi dobre. K nim dostanete aj dva páry náušníc, pre čo najpohodlnejšie používanie. A samozrejmosťou sú aj vymeniteľné hroty pre S-Pen s prípravkom na ich výmenu. Mimochodom, je to presne 11 mesiacov čo používame v redakcii Note8 a ešte sme hrot S Pen nemenili, takže netušíme, či toto práve potrebujete. Ale asi to pochopili aj v Samsungu, keďže k Note8 bolo pribalených 5 hrotov a pri Note9 sú pribalené 2 🙂

Tak čo, tešíte sa na nový Note9? Ak si chcete rozbaliť ešte bohatšie balenie, odporúčame vychytať jeden zo 100 ks špeciálnej edície Samsung Galaxy Note9 v 512GB verzii so smart hodinkami Samsung Gear S3 Frontier v luxusnom balení. Tá sa bude predávať za 1 349 €, čo je len o 100 eur viac, ako by ste zaplatili za rovnaký telefón bez hodiniek. Takýto UNBOXING sa vám bude určite páčiť.

V redakcii začíname veľký test novinky. Pozrite si aj porovnanie zadnej časti starej generácie Note8 (vľavo) a novej Note9 (vpravo). Najmä podľa fotoaparátu a umiestnenia čítačky odtlačkov prstvo rozoznáte starú a novú generáciu.