Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Rozbalili sme Samsung Galaxy Note8. Toto dostanete za tisíc eur

Rozbalili sme Samsung Galaxy Note8. Toto dostanete za tisíc eur
Roman Calík
Rozbalili sme Samsung Galaxy Note8. Toto dostanete za tisíc eur

Už zajtra sa začne na Slovensku predávať najdrahší Samsung všetkých čias. Pozrite sa, čo nájdete v balení najnovšieho smartfónu Galaxy Note8, ktorý máme už v našej redakcii.

Pozrite si

Samsung Galaxy Note8 – Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ!

A je to tu, konečne môžeme naplno testovať Samsung Galaxy Note8, ktorý je žijúcou legendou a v súčasnosti najvybavenejším a najdrahším smartfónom v ponuke výrobcu. Cena novinky totiž atakuje hranicu tisíc eur, na Slovensku si ho totiž môžete kúpiť za cenu 999 €. Ešte dnes je možné si ho predobjednať aj s dokovacou stanicou Samsung DeX, vďaka ktorej môžete z Note8 vytvoriť stolový počítač.

Pozrite si

Samsung ukázal Galaxy Note8 – toto je najlepší smartfón výrobcu

Samotné balenie nijak neprekvapí, pôsobí luxusne, podobne ako pri smartfónoch Samsung Galaxy S8 a S8+. V rukách však držíme naozaj veľkú krabičku, ktorá ešte pred rozbalením prezrádza obrovské rozmery novinky (162,5 x 74,8 x 8,6 mm, 195 gramov). Po vysunutí časti s metalickým nápisom Note8 a rozložení krabičky sa nám odhalil smartfón v plnej kráse.

Náš kus, ktorý budeme v redakcii TECHBOX testovať, je vo verzii Midnight Black, ktorá podľa nás smartfónu mimoriadne svedčí. Máte pocit, akoby ste držali jednoliatu čiernu placku, kde i po zapnutí 6,3-palcového Super AMOLED Infinity displeja so zakrivenými hranami aj rohmi takmer nevidíte rozdiel medzi tenkým rámikom a displejom. Wow.

Zadná časť je tentokrát úplne iná ako pri ostatných Samsung smartfónoch. Všimnite si dva výraznejšie rozdiely. Prvým je duálny fotoaparát, ktorý sa u výrobcu objavuje vôbec prvýkrát (a hneď s dvojitou optickou stabilizáciou). Ďalším je logo DUOS. To síce skôr kazí dojem z čístétho dizajnu novinky, ale prezrádza, že v tejto vlajkovej lodi môžete použiť aj dvojicu SIM kariet naraz.

Po odklopení časti s rýchlym manuálom a spinkou pre vybratie SIM karty sa vám naskytne vcelku radostný pohľad na skutočne bohaté príslušenstvo novinky, kde nechýbajú kvalitné slúchadlá AKG, rovnako ako pri modeloch S8/S8+.

Pozrite si

Samsung Galaxy Note8 vs top end konkurencia

Tak, príslušenstvo sme vybrali z krabičky a bližšie si ho predstavíme.

Alebo ešte nie, pozrite sa spolu s kompletným príslušenstvom aj na nové vodeodolné Pero S Pen, ktoré je ukryté v tele smartfónu Samsung Galaxy Note8.

Spomínané slúchadlá AKG majú aj viaceré náušníky pre čo najpohodlnejšie počúvanie skladieb. Ich cena je v bežnom predaji okolo 100 €, pričom poteší ovládanie na kábliku (hlasitosť, zastavenie, spustenie), vstavaný mikrofón pre telefonovanie, ale i samotný káblik, ktorý len tak nezamotáte.

Samozrejmosťou je aj nabíjačka. V tomto prípade ide o 2.0 A rýchlonabíjačku s USB-C káblom, ktorý môžete využiť aj pre pripojenie smartfónu k vášmu počítaču. Zo skúseností z modelov S8/S8+ vieme, že batériu naplno nabijete za niekoľko desiatok minút.

Nasledujúce príslušenstvo je taktiež známe. Väčší USB/USB-C adaptér je výborným pomocníkom pri rýchlom kopírovaní údajov zo starého smartfónu do Note8. Výborne však poslúži aj na čítanie USB kľúčov a kopírovanie údajov z/do smartfónu. Dokonca môžete cez USB adaptér pripojič aj myš či klávesnicu.

Menší microUSB/USB-C adaptér vám zase zabezpečí, že si váš smartfón nabijete aj zo staršími microUSB nabíjačkami. Stačí mať so sebou adaptér. V redakcii takýto adaptér nosíme neustále so sebou v peňaženke, v priestore pre mince. Nezaberie miesto a je vždy po ruke.

Pozrite si

Pozrite si Samsung Galaxy Note8 naživo + naše prvé dojmy

A teraz by ste mohli hádať, čo to za príslušenstvo ešte Samsung k Note8 pribalil. Nebudeme vás však napínať. Sú to vymeniteľné hroty pre pero S Pen aj s prípravkom, vďaka ktorému ich hravo vymeníte. Dobré, že?

Ako vidíte, balenie Samsung Galaxy Note8 je skutočne bohaté. Radi by sme ešte upozornili na kombinovaný slot pre nanoSIM karty a microSD kartu. Note8 môžete používať ako Dual SIM smartfón. Škoda len, že ak chcete používať naraz 2 SIM karty, musíte oželieť priestor pre microSD kartu. Nie každému bude takéto riešenie, vzhľadom na 64 GB internú pamäť novinky, vyhovovať.

Pozrite si ešte detailne zadnú časť s dvojicou fotoaparátov. Tentokrát sú úplne zapustené do tela smartfónu, navyše čítačka odtlačkov prstov je oddelená snímačom srdcového tepu, čo je praktickejšie riešenie v porovnaní s modelmi S8 a S8+.

Ako vidíte, smartfón Samsung Galaxy Note8 sme rozbalili a začíname ho naplno používať. Recenziu novinky nájdete už v najbližších dňoch na našich stránkach. Máte sa na čo tešiť. Ak vás zaujíma niečo konkrétne, kľudne nám napíšte do komentárov alebo na redakčný e-mail: redakcia@techbox.sk. Sledujte nás, ďakujeme.