Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Umelá inteligencia už odhalí, prečo vaše dieťa plače

Umelá inteligencia už odhalí, prečo vaše dieťa plače
Zdroj | Q-bear
Richard Pliešovský
Umelá inteligencia už odhalí, prečo vaše dieťa plače
Zdroj | Q-bear
Zdroj | Q-bear

Kto má malé dieťa to veľmi dobre pozná. Častokrát plače bez toho, aby malo dôvod. Je napapané, prebalené, v teple, v suchu a venuje sa mu pozornosť: tak prečo plače?

Na scénu prichádza umelá inteligencia v podobne zariadenia Q-bear. Je dostatočne malé, aby sa dalo zabudovať do postieľky, ale i do detského kočíka.

Na veľtrhu CES 2023 predstavila taiwanská spoločnosť svoj prekladač detského plaču. Jeho cieľom je pomôcť rodičom vyriešiť nekonečné otázky typu Čo chýba nášmu bábätku?

Obsah pokračuje pod reklamou

Novinka využíva exkluzívnu technológiu umelej inteligencie na analýzu a rozpoznávanie potrieb bábätiek z rôznych typov plaču, aby rodičom pomohol ľahšie reagovať.

Q-bear je potiahnutý mäkkým silikónom, využíva patentovanú technológiu na analýzu plaču dieťaťa. Dokáže určiť štyri potreby z indexu nepohodlia dieťatka: hlad, špinavá plienka, ospalosť a potreba pohodlia. Preklad od Q-bear príde do 10 sekúnd od vypuknutiu plaču. Spoločnosť uvádza, že bude činnosť AI bude presnejšia, čím dlhšie budete zariadenie používať.

Zariadenie má päť tlačidiel s hlasovými pokynmi a 13 plnofarebných LED diód slúžiacich na interakciu. Napríklad pri detekcii plaču dieťaťa sa aktivuje modro-zelené svetlo, pri rozpoznávaní umelej inteligencie po počúvaní sa objaví rotujúce svetlo teplej farby, ktoré symbolizuje, že AI „premýšľa“ Keď sa hlas prehrá po rozpoznaní, svetlá začnú slabnúť nahor a nadol ako vlny.

Pozrite si

Owlet vám poskytne väčšiu slobodu a dohľad nad dieťaťom

Q-bear vie zaznamenať aj zdravotné detaily. Zistí, či je dieťa ospalé, alebo je pokojné, no dokáže automaticky prehrávať upokojujúcu hudbu. Podľa výrobcu zvládne automaticky prehrať uspávanku, imituje zvuky pripomínajúce ženské lono (sú veľmi podobné bielemu šumu), alebo ak sa rozpozná plač dieťaťa zažne svetlo. V prípade, že indikuje únavu, rozsvieti plnofarebné nočné svetlo. Aby toho nebolo málo, môžete si nahrať svoje vlastné uspávanky, čítanie kníh, či vlastné hlasy, aby ste upokojili dieťa.

Ani to nie je všetko. Používatelia si môžu v aplikácii nastaviť počet plienok a tak mať pod kontrolou ich zásoby. Appka odošle notifikáciu, ak zariadenie určí výmenu plienky ako potrebu dieťaťa. Q-bear dokáže interagovať so systémami Alexa.

Zdroj