Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Owlet vám poskytne väčšiu slobodu a dohľad nad dieťaťom

Owlet vám poskytne väčšiu slobodu a dohľad nad dieťaťom
Zdroj | Owlet
Lissett Pliešovská
Owlet vám poskytne väčšiu slobodu a dohľad nad dieťaťom
Zdroj | Owlet
Zdroj | Owlet

Kto mal, alebo má malé dieťa určite vie, aké hektické a náročné dni vtedy prežíva. Človek by sa najradšej naklonoval, aby všetko zvládol na jednotku.

Väčšina z nás túži aspoň pár povinností preniesť na niekoho iného v tomto období a oddýchnuť si, spomaliť. Práve preto moderné technológie priniesli na trh smart pestúnky v podobe kamier. 

Kedysi boli pestúnky len pre bohatých, no dnes vďaka technologickému pokroku si tento luxus môže dovoliť takmer každý. Vyskúšala som ako funguje a čo nám ponúka Owlet Cam a tiež inteligentná detská ponožka Smart Sock 3. Samotné balenie naznačuje, že ide o prémiové výrobky. Milým prekvapením bola príjemná vôňa, ktorá ma zaplavila po otvorení krabičiek.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ako prvé prišla na rad Owlet Cam. V balení sa nachádza kamera, USB-A/micro-USB kábel, USB adaptér, magnetický držiak kamery a množstvo plastových chráničov rôznych tvarov, pod ktoré ukryjete napájací kábel. To je veľmi praktické, pretože tu nejde len o estetiku, ale najmä o bezpečnosť dieťaťa, ktoré by mohlo kábel strhnúť.

Kameru treba spárovať s aplikáciou Owlet, ktorá funguje na systémoch Android (od 7.0) a iOS (od 13.0). Samozrejme, spárovať sa dá aj na tablete, kde máte k dispozícii väčší obraz. Proces párovania je jednoduchý – postupujte podľa pokynov, v princípe ide len o to, aby kamera nasnímala QR kód zobrazený na displeji zariadenia. Mne sa to podarilo na prvýkrát a myslím si, že by s tým nemal mať nikto problém.

Kamera je prekvapujúco malá, vyrobená na dotyk z príjemných plastov. Kábel sa pripája zozadu a pomocou šikovného mechanizmu si ju nasmerujete presne tam, kde sa bude vaše dieťa nachádzať.

Má zabudovaný mikrofón a reproduktor, takže v prípade plaču dokážete bábätko upokojiť i na diaľku, mnohokrát predsa stačí, ak sa mu prihovoríte a počuje váš hlas. Kamera prináša obraz v HD kvalite, čo je pre tieto účely postačujúce. Nechýba nočný režim, notifikácie na pohyb a zvuk. Kamera má štvornásobný digitálny zoom, či širokouhlý objektív (130°).

Páčilo sa mi, že kamera má zabudované teplotné čidlo a snímač vlhkosti. Kto má malé dieťa vie, aké sú to veľmi dôležité ukazovatele v každom ročnom období. Údaje sa vám zobrazia v aplikácii vždy, keď sa pozriete na obraz.

Za zmienku tiež stojí, že prenos videa do vášho zariadenia je realizovaný so zabezpečeným Wi-Fi šifrovaním. To znamená, že by sa nikto nemal dostať k takýmto nepochybne citlivým dátam.

Smart pestúnka je skvelá vec, ktorá poskytne rodičom väčšiu slobodu, bez toho, aby stratili kontakt s dieťaťom. Podobné funkcie ale prináša mnoho podobných kamier rôznej kvality, Owlet však ponúka jedinečnú môžnosť monitorovania zdravia vášho dieťaťa.

Zdroj | Owlet

Ide o Smart Sock 3, teda inteligentnú ponožku, ktorá rozširuje funkcionalitu Owlet Cam. Je to prvé zariadenie pre deti, čo dokáže vďaka technológii pulznej oxymetrie monitorovať hladinu kyslíka v krvi a srdcovú frekvenciu.

Múdra ponožka vás upozorní, ak sa zmení prednastavený rozsah tepovej frekvencie, alebo hladiny kyslíka v krvi. V balení sa nachádza, okrem obligátneho kábla, príchytiek a adaptéra nabíjacia základňa a dve veľkosti ponožiek. Tie si obuje dieťa do 18 mesiacov, resp. do 13,6 kg.

Smart Sock odošle upozornenia, ak pri meraní zistí odchýlky. Upozornenie si môžete nastaviť vo forme svetelných, alebo zvukových signálov. Ak svieti podložka na zeleno, namerané hodnoty sú v norme, pri modrej ide o vybitie zariadenia, žlté sfarbenie oznamuje, že je ponožka zle nasadená. Červená farba signalizuje výstrahu, hodnoty sú mimo prednastavených údajov.

Smart Sock 3 zaznamenáva aj dĺžku spánku, počet prebudení aj jeho kvalitu. Áno, vidíte správne, vďaka tomuto šikovnému gadgetu budete vedieť viac o tom, ako vaše dieťatko spáva. Základňa vydrží na jedno nabitie zhruba 16 hodín, na plnú kapacitu ju nabijete za 90 minút. Samozrejme, systém je kompatibilný s kamerou Owlet Cam.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ak chcete sledovať svoje dieťa aj po uplynutí 18 mesiacov, Owlet má v ponuke rozšírenú verziu Smart Sock 3 Plus, ktorá umožňuje monitorovanie detí do 5 rokov a hmotnosti 25 kíl.

Záver

Kedysi boli pestúnky len pre horných desaťtisíc. Dnes si môžete dopriať túto vymoženosť aj vy. Počas testovania som ocenila kvalitné materiály, ktoré naznačujú, že spoločnosť nešetrila na nesprávnom mieste. Určite by som sa necítila dobre, keby bola podozrivá elektronika v blízkosti môjho dieťaťa. Stačí skrat v neznačkovom adaptéri a… radšej ani ďalej nemyslím.

Samotná smart pestúnka je pomerne známy nápad, Owlet ho však vyšperkoval do takej miery, že sa zo súpravy (Owlet Cam + Smart Sock 3) stáva povinná výbava pre každú rodinu, ktorú práve navštívil bocian. Takto môžete sledovať nielen pohyb dieťaťa, ale i spánok, činnosť srdiečka a prísun kyslíka.

Mimochodom, ak vás zaujíma cena, zariadenia Owlet Care sú dostupné od 189,99 eur. V ponuke bude aj nová verzia kamery Owlet Cam 2. Okrem všetkých funkcií, ktoré ponúka Owlet Cam, vás dokáže upozorniť na plač dieťaťa, budete si môcť uložiť a zdieľať nasnímané videá a na výberu bude z viacerých farebných prevedení.

Zdroj