Reklama

Ultrabookové dvojičky od Xiaomi lákajú na kovové telo a najnovší hardvér

Zdroj | Xiaomi
Stanislav Vinc
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Xiaomi uviedlo na indický trh nové multimediálne Ultrabooky Xiaomi Mi NoteBook 14 a Mi NoteBook 14 Horizon Edition. V hliníkovo-magnéziovom šasi ponúknu najnovšie procesory Intel Core a grafické karty NVIDIA GeForce MX.

Čínske Xiaomi stavilo pri tvorbe dizajnu svojich nových Ultrabookov na istotu a tak na trh uvádza pomerne obyčajne vyzerajúce modely Mi NoteBook 14 a Mi NoteBook. Spája ich 14“ uhlopriečka LCD obrazovky s Full HD rozlíšením, kovové šasi a dostupnosť najnovších procesorov a grafických kariet.

Zdroj | Xiaomi

Štandardný Mi NoteBook 14 bude poháňať procesor Intel Core i5-10210U, ktorému okrem vstavanej grafickej karty Intel UHD 620 môže vo vyšších konfiguráciách sekundovať aj grafická karta NVIDIA GeForce MX250. Tá síce nie je určená na hry, no procesor dokáže odľahčiť najmä pri práci s grafikou a multimédiami.

Pozrite si

Xiaomi Mi Band 5: Smart náramok s kopcom funkcií za bezkonkurenčnú cenu

Vyšší model Horizon Edition začína v základe na rovnakom procesore s možnosťou výberu drahšieho variantu s procesorom Intel Core i7-10510U a dedikovanou grafickou kartou NVIDIA GeForce MX350. Obe verzie ponúkajú iba 8 GB operačnej pamäte DDR4. Pri úložisku budú k dispozícii varianty s 256 a 512 GB SSD s možnosťou výberu rýchlejšej NVMe pamäte v prípade modelu Horizon Edition.

Zdroj | Xiaomi

Okrem interného hardvéru sa nové modely od seba líšia aj veľkosťou. Model Horizon Edition využíva o 3 milimetre užšie rámčeky, vďaka čomu ponúka 91 % pomer obrazovky k telu. Ako však môžete vidieť aj na renderoch, nikde do okolia obrazovky sa už Xiaomi nepodarilo umiestniť webkameru.

Pozrite si

Dokáže si Xiaomi Mi 10 5G obhájiť svoju prémiovú cenu?

Tento nedostatok si Xiaomi uvedomuje a tak k obom novým modeom balí automaticky aj externú webkameru Xiaomi Mi Webcam HD. Tá sa k notebooku pripája cez USB a jej tvar ju umožňuje zavesiť priamo nad obrazovku notebooku. V ponuke portov sa nachádza dvojica portov USB 3.1, jeden port USB 2.0, plnohodnotné HDMI, 3,5-mm jack a USB-C. Nabíjanie napriek prítomnosti USB-C prebieha cez proprietárny port.

Zdroj | Xiaomi

Na jedno nabitie majú nové modely vydržať zhruba 10 hodín. Batérie s kapacitou 46 Wh je možné pomocou pribalenej nabíjačky s výkonom 65 W nabiť na 50 % už v priebehu 30 minút.

Základný Xiaomi Mi NoteBook 14 s menším úložiskom je na indickom trhu dostupný v prepočte za zhruba 489 eur. Variant s dedikovanou grafickou kartou začína na cene 559 eur. Vyšší model Horizon Edition začína na cene 640 eur a pri najvyššom variante s procesorom Core i7 končí až na cene 699 eur. Ich predaj na európskom trhu zatiaľ nebol potvrdený.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.