Reklama

Uber kupuje 24 000 áut od Volva, buduje autonómnu flotilu

Zdroj | Volvo
Stanislav Vinc
Zdroj | Volvo
Zdroj | Volvo

Po dlhšej odmlke o spolupráci Uberu a Volva došlo k prvej verejnej aktivite. Uber si od Volva objednal zhruba 24-tisíc vozidiel, ktoré chce využiť na vybudovanie flotily autonómnych taxíkov.

Volvo pre Uber dodá 24-tisíc vozidiel postupne od roku 2019 do roku 2021. Uber si objednal prémiové SUV Volvo XC90, ktoré budú špeciálne upravené pre potreby prepravnej služby. Konkrétnejšie má byť upravený autonómny systém, ktorý sa v XC90 nachádza. Volvo spoluprácu s Uberom využije aj na vývoj budúceho autonómneho vozidla, ktoré má prísť na trh v roku 2021.

Zdroj | Volvo

Podľa Wall Street Journal má výška investície dosahovať až 1 miliardu dolárov. Výška investície značí, že Uber v budúcnosť autonómnych taxíkov verí a nejde teda len o nafúknutú bublinu. Terajší vodiči, ktorí jazdia pre Uber sa ale o svoje miesto báť nemusia. Uber bude spočiatku autonómne jazdy poskytovať len v niektorých mestách Spojených štátov, kde sú regulácie pre tento typ vozidiel uvoľnenejšie.

Pozrite si

Modely Volvo od roku 2019 budú s elektrickým motorom

Uber už dlhšiu dobu spolupracuje aj so spoločnosťou Daimler, táto spolupráca je však odlišná. V tomto prípade bude Uber vozidlá naozaj vlastniť a pod palcom bude mať aj autonómny systém. Daimler bude naďalej iba využívať Uber na prevádzku vlastných vozidiel s autonómnym systémom, na ktorý nemá Uber dosah.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.