Reklama

U vás doma ako v kine? Ukážeme vám, ako na to!

Zdroj | EPSON
TECHBOX
Zdroj | EPSON
Zdroj | EPSON

Letné večery sú ideálne na oddych a príjemné chvíle s priateľmi či rodinou. Usalašiť sa na záhrade do tieňa, či v klimatizovanej obývačke na pohovku je snom viacerých z nás počas teplých dní. K takémuto oddychu a dobrej zábave neodmysliteľne patrí napríklad aj pozeranie filmov, najlepšie na čo najväčšom plátne s čistými detailmi a jasným obrazom.

Pomocou technologického riešenia od spoločnosti Epson si viete takýto filmový večer s priateľmi pripraviť celkom jednoducho. Prezradíme vám, ako si dopriať siestu s projektormi, s ktorými sa ponoríte do zábavy obrovských rozmerov.

Oddychový večer a zážitok ako v kine

Obsah pokračuje pod reklamou

Zažiť poriadnu zábavu a môcť si tak vychutnať pozeranie filmu ako v kine nemusí byť vďaka kvalitnému projektoru vôbec náročné. Kam projektor umiestniť však patrí medzi časté dilemy nejedného filmového nadšenca. Takéto zariadenie dokáže zabrať veľa miesta, a tak musí mať svoj vymedzený priestor. Treba pre neho nájsť ideálne miesto, nie príliš blízko ani ďaleko plátna, aby ste dodržali ideálnu projekčnú vzdialenosť a neprišli o detaily pri pozeraní.

Pre získanie zaručene presného obrazu je vhodné projektor umiestniť na rovný povrch. Náš tip na projektor na doma je miniprojektor Epson EF-11, ktorý je ľahký, takže do záhrady na letný filmový večer ho prenesiete bez problémov. Okrem kompaktnej veľkosti, vďaka ktorej vám projektor nezaberie veľa miesta a môžete si ho so sebou vziať pokojne aj na chatu, EF-11 premieta takmer na akýkoľvek povrch bez potreby plátna. To znamená viac možností a miest na premietanie.

Zdroj | EPSON

Benefity miniprojektora od Epson vám umožní užiť si atmosféru kina kdekoľvek. Kompaktné telo nechýba ani v prípade projektora EF-12, a tak vás jeho veľkosť neodradí. Oba projektory nového radu EpiqVision Mini majú ostrý a žiarivý obraz, až 150-palcové zobrazenie a zvládnu premietať do rôznych smerov, vďaka čomu máte zabezpečenú ešte väčšiu zábavu. Príjemným plusom je, že vyzerajú štýlovo, majú elegantné zaoblené hrany a matnú čiernu farbu, čiže svojich priateľov či rodinu ohúrite hocikam ho položíte.

Na aké technické parametre sa pri výbere projektora zamerať?

Výber projektora dokáže byť zdĺhavý proces, pretože sa treba zamyslieť nad benefitmi, ale aj nevýhodami daného zariadenia. Každý technologický nadšenec si potrpí na iné technické špecifiká, ktoré v zariadení vyhľadáva. Niektorí si smartfón vyberajú podľa operačného systému a iní si televízor vyberajú podľa počtu zabudovaných funkcií, preto je dôležité mať ako taký prehľad aj pri zdatnosti projektorov.

Pri takomto zariadení sa určite zamerajte na ostrosť obrazu, možnosti zobrazovania obsahu či konektivitu. Projektory EF-11 a EF-12 majú okrem Full HD rozlíšenia vysokú svietivosť až 1 000 lúmenov, vďaka čomu docielia žiarivý a čistý obraz s pestrým farebným kontrastom. Disponujú technológiou 3LCD od spoločnosti Epson, ktorá zaručuje jasný obraz bez dúhového efektu, definované tiene a realistický vzhľad.

Zdroj | EPSON

Možnosti zobrazovania obsahu sú v dnešnej modernej dobe kľúčovým atribútom pri hľadaní ideálneho projektora. Mať prehľad o tom, z akého zariadenia sa viete na projektor pripojiť, vám umožní jednoduchší zážitok, bez zbytočných stresov a hľadania káblov. Epson EF-11 dovoľuje užívateľovi prehrávať obsah z telefónu, prenosného počítača ale aj hernej konzoly pomocou zabudovanej technológie Miracast.

Miracast je bezdrôtová funkcia, ktorá umožňuje pripojenie takmer hocijakého zariadenia k televízoru bez potreby HDMI kábla. Zjednoduší to celý chod letného či domáceho kina a vy aj vaši hostia sa tak môžete okamžite tešiť na pozeranie. Oba projektory EF-11 a EF-12 ponúkajú funkciu Android TV, ktorá vám o to viac uľahčí a urýchli prevádzku projektora. K tomu samozrejme patrí streamovacia služba na filmy Netflix alebo Spotify na hudbu.

Projektor EF-12 je perfektný pre fanúšikov vysoko kvalitného zvuku, pretože ukrýva zabudované reproduktory YAMAHA. Či už pozeráte film, alebo si pomocou projektora pustíte hudbu aj s videoklipom, váš zážitok bude s lepším zvukom silnejší.

To pravé letné kino kdekoľvek chcete

Čo vám však okrem projektora nesmie na letnej filmovej garden párty chýbať? Určite nejaké občerstvenie pre hostí a pohodlné kreslá s vankúšmi. Ak pripravujete tematické rozprávkové kino, prichystajte si podľa potreby aj výzdobu a o letný odpočinok máte postarané.

Zdroj | EPSON
Obsah pokračuje pod reklamou

Projektory spoločnosti Epson sú perfektnou voľbou pre mladých ľudí, ktorých už obyčajná káblová televízia neláka. S týmito zariadeniami si jednoducho spravíte večerný filmový maratón alebo si užijete napätú atmosféru pri najnovšom akčnom trileri. Projektory Epson EF-11 a EF-12 rozprúdia zábavu pri akejkoľvek príležitosti, tak nezabudnite pozvať partiu na dobrý drink a užiť si spoločne domáce letné kino!

Viac o projektore Epson EF-11 sa dozviete TU.

Viac o projektore Epson EF-12 sa dozviete TU.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.