Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Elon Musk odstúpil od 44 miliardovej akvizície. Twitter mu to nedaruje

Elon Musk odstúpil od 44 miliardovej akvizície. Twitter mu to nedaruje
Zdroj | Steve Nesius/Reuters
Tomáš Šmidák
Elon Musk odstúpil od 44 miliardovej akvizície. Twitter mu to nedaruje
Zdroj | Steve Nesius/Reuters
Zdroj | Steve Nesius/Reuters

Twitter oficiálne podal žalobu na Elona Muska za to, že odstúpil od akvizície spoločnosti. Do všeobecnej debaty sa zapojil aj bývalý prezident USA, Donald Trump.

V marci tohto roka Elon Musk oznámil, že má záujem o kúpu sociálnej sieti Twitter. Jeho hlavným cieľom bolo vyčistiť ju od spam botov, ktorý podľa neho zásadne kazili celú používateľskú skúsenosť. V apríli sa s platformou dohodol na akvizícii v sume 44 miliárd dolárov. Podľa zástupcov spoločnosti to však už od podpisu zmluvy začalo vyzerať tak, že miliardár chce z dohody vycúvať. Minulý týždeň Musk oficiálne oznámil, že už o kúpu spoločnosti nemá záujem. Twitter sa však nemieni len tak ľahko vzdať.

Dňa 12. júla 2022 oficiálne podala spoločnosť Twitter žalobu na Elona Muska. V nej požadujú, aby bola akvizícia dokončená, nakoľko Elon Musk mal o kúpu preukázateľný záujem. Ako dôkazy prikladajú okrem zmluvy aj niekoľko jeho vlastných tweetov, ktoré zverejnil pred aj po podpise dohody. Neubehli teda ešte ani tri mesiace od podpísania dohody a Elon Musk od nej odstupuje. Twitter ho žaluje za poškodenie dobrého mena a narušenie vnútorného fungovania.

Pozrite si

Nothing Phone (1) je skutočne tu! Revolúcia alebo evolúcia Android smartfónov?

Musk na svoju obranu tvrdí, že Twitter sfalšoval štatistiky falošných účtov, nakoľko ich je oveľa viac ako sa v jemu interpretovaných číslach ukazovalo. V žalobe pomenoval Twitter tento výrok ako „modelový príklad pokrytectva“.

CEO Tesla si ako svoju prioritu po odkúpení platformy určil zbaviť ju botov. Platforma by sa tým zásadne „prečistila“ a podľa jeho slov, by bola celá používateľská skúsenosť oveľa príjemnejšia. Teraz však tvrdí, že nikdy nemal záujem skutočne sociálnu sieť odkúpiť. Chcel len donútiť Twitter aby verejne zverejnili čísla falošných profilov a tiež postupy, pomocou ktorých sa s nimi vysporiadavajú.

Twitter nenápadne naznačuje, že skutočným dôvodom Muskovho odstupu sú financie. Hodnota akcií Muskových spoločností sa znížila a preto mu už pôvodná cena nepríde taká „atraktívna“. Na celú situáciu zareagoval aj CEO Twitteru Parag Agrawal. Na svojom Twitter účte uverejnil status, v ktorom hovorí, že zbaviť platformu botov by nebolo možné riešiť externe ako Musk plánoval, nakoľko pri tom treba mať prístup k verejným aj osobným údajom, ktoré nemôžu zdieľať. Na tento príspevok miliardár zareagoval jednoduchou odpoveďou: „💩“.

Aby toho nebolo málo, do debaty sa zapojil aj bývalý prezident USA, Donald Trump. Ten sa ešte deň pred oficiálnou žalobou hovoril o tom, že Elon Musk akvizíciu nedokončí. Pripojil k tomu aj vyjadrenie, že je „bullsh*it artist“, a taktiež, že bol jeho voličom, vďaka čomu mu poskytol dotácie na fungovanie jeho podnikateľských aktivít. To, že by bol Musk jeho voličom, poprel v statuse pod príspevkom bývalého prezidenta.

O tom ako sa bude celá informácia vyvíjať vás budeme informovať. Obžaloba je aktuálne na stole na súde pre obchodné spory v meste Delaware.