Sklenené reproduktory? Veď prečo nie…

ZDROJ | Turtle Beach

Technológia Hypersound od spoločnosti Turtle Beach prináša reproduktory vyrobené zo skla. Nejde ale len o materiál, ale aj o špeciálnu technológiu.

Hypersound glass 2
ZDROJ | Turtle Beach

Špeciálne reproduktory zvané Hypersound Glass budú prvým produktom svojho druhu, ktorý má byť komerčne dostupný.

Tenká vrstva skla bude zabezpečovať zvukovú stopu, ktorá bude smerovať len pred plochu reproduktorov.

Z prezentačného videa je vidieť, že po otočení reproduktora, zvuk nebude počuť. To znamená, že prenos smeruje len v akomsi uzavretom rozsahu a bude ho počuť len ten, ktorý sa nachádza pred nimi.

Znie to ako technológia zo sci-fi, no keď to bude takto naozaj fungovať, máme tu revolúciu na poli zvukového prehrávania.

Pozrite siSci-fi je tu! Okuliare Google Glass môžete ovládať už aj myšlienkami

Hypersound Glass tak prichádza so zaujímavým konceptom prepojenia reproduktorov a slúchadiel. Tie v podstate nebudú vysielať klasické zvukové vlny, ale určitý druh ultrasonických vĺn.

Keď tieto vlny prejdú cez tenkú sklenenú blanu, zmenia sa na počúvateľné. Detaily použitej technológie však zatiaľ ostávajú zahalené pod rúškom tajomstva.

Hypersound glass 3
ZDROJ | Turtle Beach

Technológia sa bude dať tým pádom využiť aj pri produktoch, kde je použité sklo. Predstavte si monitor počítača, ktorého zvuk budete počuť iba vy.

Podobné využitie by sa našlo aj v automobiloch. Novinka bude bližšie predstavená na hernej a technologickej výstave E3, ktorá sa bude konať 14.-16. júna 2016 v Los Angeles.

ZdrojTurtle Beach

Komentáre k článku