Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Trump začal predávať NFT. Môžete na tom zarobiť, alebo získa len exprezident?

Trump začal predávať NFT. Môžete na tom zarobiť, alebo získa len exprezident?
Zdroj | Collect Trump Cards
Richard Pliešovský
Trump začal predávať NFT. Môžete na tom zarobiť, alebo získa len exprezident?
Zdroj | Collect Trump Cards
Zdroj | Collect Trump Cards

Bývalý prezident USA Donald Trump vydal fantasy NFT. Ide o zbierku 45 000 kartičiek zobrazujúcich exprezidenta v štýle známom najmä v zberateľských kartách.

Svoj nový biznis ohlásil bývalý prezident včera prostredníctvom svojej sociálnej siete Truth Social, ktorú založil minulý rok a nedarí sa aj ani dnes.

Kolekciu NFT s názvom Trump Digital Trading Cards tvoria nekvalitne nafotené podobizne exprezidenta ako superhrdinu a profesionálneho futbalistu, ale nájdete aj také bizarnosti ako jazda na slonovi. Žiadna z Trump Digital Trading Card nebude mať viac ako 20 kópií.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ak vás takáto neodolateľná ponuka zaujala, môžete mať jednu NFT „kartičku“ za 99 dolárov, resp. v alikvotnej čiastke v ether či fiat mene. Za zváženie tiež stojí, že každý kto si kúpi aspoň jedno NFT bude automaticky zaradený do zlosovania. Výhercovia získajú možnosť zúčastniť sa skupinového hovoru s Trumpom, alebo získať podpísané pamäte. Ak sa pľasnete po vrecku a kúpite si 45 NFT kartičiek, máte istú vstupenku na Trumpovu gala udalosť na Floride, v jeho sídle Mar-a-Lago.

Experti tiež poukazujú na nešťastné načasovanie. Kryptomeny totiž prudko klesajú, niektoré burzy skrachovali, vysoké ceny energie neprajú dolovaniu krypta a rekordná inflácia praje investovaniu v štandardnej mene. A práve teraz vstupuje na trh s NFT Trump.

Ako kuriozita znie, že Trump ešte v lete 2019 hovoril, že nie je fanúšikom kryptomien, pričom uviedol, že to nie sú skutočné peniaze.

Donald Trump bol síce 45. prezidentom USA, ale zdá sa, že má talent vyhľadávať problémy aj po krvavých udalostiach v Kapitole. Kartičky so svojou podobizňou začal predávať len včera, no už dnes sa jeho počin objavil v rebríčku o najhlúpejšie NFT roka 2022.

My môžeme len tipovať kto a kedy ako prvý z našej politickej elity príde s podobným nápadom. Každopádne, ak máte zvyšných 99 dolárov a chcete zariskovať, možno to nie nebude úplne najhoršia investícia.