Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Trump spúšťa svoju vlastnú sociálnu sieť, nápadne sa podobá na Twitter

Trump spúšťa svoju vlastnú sociálnu sieť, nápadne sa podobá na Twitter
Zdroj | Trump Media and Technology Group
Stanislav Vinc
Trump spúšťa svoju vlastnú sociálnu sieť, nápadne sa podobá na Twitter
Zdroj | Trump Media and Technology Group
Zdroj | Trump Media and Technology Group

Americký exprezident Donald Trump sa po nezhodách s etablovanými sociálnymi sieťami rozhodol založiť si vlastnú sieť s názvom Truth Social. Má ísť o „slobodnejšiu“ alternatívu k sociálnym sietiam Facebook, Twitter či YouTube.

Spoločnosť Trump Media and Technology Group po prvý krát oznámila vývoj vlastnej sociálnej siete v októbri minulého roka. Stalo sa tak po tom, čo sociálne siete Facebook, Twitter a YouTube zablokovali oficiálne účty bývalého amerického prezidenta z dôvodu opakovaných porušení podmienok komunity.

Sociálna sieť Truth Social sa zaradí medzi alternatívne sociálne siete, ako sú Parler, Gettr či Rumble, ktoré sú postavené najmä na absencii prísnych podmienok a kontroly šírenia klamlivých správ a podnecovania násilia. Donald Trump o svojej sociálnej sieti hovorí ako o odboji „proti Big Tech“, teda skupine veľkých technologických firiem, ktoré podľa neho ovládajú veľkú časť online priestoru.

Informácie o spustení sociálnej siete počas amerického Prezidentského dňa sa čiastočne potvrdili, aplikácia Truth Social sa v priebehu noci z nedele na pondelok objavila v americkej mutácii digitálneho obchodu App Store. Verzia pre Android je zjavne ešte stále vo fáze vývoja.

Používatelia v Spojených štátoch, ktorí si aplikáciu stiahli, sa zatiaľ reálne do prostredia sociálnej siete nedostali. Časti používateľov sa po registrácii zobrazila informácia o ich zaradení do čakacej listiny, ďalšia sa k registrácii ani nedokáže prepracovať, nakoľko im aplikácia hlási chybu „Niečo sa pokazilo“.

Pozrite si

Trump podáva žalobu na Facebook, Twitter a YouTube, žiada náhrady škody

Hovorca spoločnosti TMGT David Nunes upresnil, že aplikáciu začnú sprístupňovať používateľom postupne a plne funkčná „aspoň v rámci USA“ by mala byť do konca marca.

Podľa oficiálnych snímok obrazovky, ako aj zverejnenej snímky prvého príspevku Donaldom Trumpom mladším, sa používateľské prostredie sociálnej siete Truth Social až nápadne podobá na sociálnu sieť Twitter. Rozloženie tlačidiel pod príspevkom je dokonca identické, spoločnosť podľa všetkého zmenila iba farbu označenia overeného účtu a otočenie ikony „repostu“.

Zdroj