Reklama

Trek Marlin je už aj v elektrike! Je to výhra alebo nie?

Zdroj | Trek
Michal Sobek
Zdroj | Trek
Zdroj | Trek

Spoločnosť Trek bezpochyby produkuje jedny z najobľúbenejších bicyklov na svete. Kvôli všestrannosti do povedomia ľudí vstúpil práve model Marlin. To je dobrý dôvod na to, aby sa z neho stal po novom aj e-bike s prívlastkom +.

Marlin+ je postavený na hliníkovom ráme a ponúka sa vo viacerých zostavách. Vpredu má 120-milimetrovú odpruženú vidlicu a kolesá sú namontované na ráme a vidlici systémom pevnej nápravy, takže je jasné, že tento e-bike je prémiovejším modelom. Výrobca ponúka nový e-bike buď s 27,5-, resp. 29-palcovým nastavením kolies, pričom obe verzie sú vybavené 2,6-palcovými pneumatikami.

Obsah pokračuje pod reklamou

Čo sa týka výkonu, e-bike je poháňaný motorom Bosch, hoci nejde o verziu Performance Line CX, ale skôr o stredný model Active Line Plus, ktorý je ale pre začiatočníkov príjemnejší. Motor poskytuje skromný krútiaci moment na úrovni 50 Nm, pričom je kompatibilný s aplikáciou Bosch e-Bike Flow.

V ráme je umiestnená batéria s kapacitou 400 Wh, čo nie je práve najviac, ale napriek tomu je e-bike Trek Marlin+ kompatibilný s rozširovačom dosahu Bosch 250 Wh PowerMore. Na riadidlách príde vhod aj displej Bosch Purion 200, ktorý ukazuje všetky podstatné a aktuálne informácie ako dojazd alebo rýchlosť.

Zdroj | Trek

Čo sa týka cien a dostupnosti, Marlin+6 má na webovej stránke Trek cenu zhruba 3 000 dolárov, zatiaľ čo prémiovejší Marlin+8 má vyššiu cenu 3 700 dolárov. Nejde tak rozhodne o prehnané ceny, pričom každý od neho dostane to, čo očakáva.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.