Reklama

Trek má e-bike aj pre cestovateľov. Čím ešte zaujme?

Zdroj | Trek Bikes
Michal Sobek
Zdroj | Trek Bikes
Zdroj | Trek Bikes

Výrobcu Trek Bikes už netreba špeciálne predstavovať. Vo svojom portfóliu má mnoho modelov e-bikov, pričom novinka s názvom FX+ 2 cieli na tých, ktorí radi cestujú.

Čo sa týka dizajnu, tak tu nečakajte žiadne výstrelky, ide o tradične vyzerajúci elegantný e-bike dostupný v čiernej, modrej a červenej farbe s výrazným nápisom Trek na bokoch.

Zdroj | Trek Bikes
Obsah pokračuje pod reklamou

Zaujme aj jeho hmotnosť, ktorá je len 17 kilogramov s maximálnou nosnosťou do 136 kilogramov. Model Trek FX+ 2  je dostupný vo veľkostiach hliníkového rámu S, M, L a XL.

Vyššia nosnosť je tu aj z toho dôvodu, že výrobca týmto e-bikom cieli aj na tých, čo majú radi cyklistické výlety s nejakou batožinou. Preto je tu zadný nosič, na ktorý sa dajú upevniť napríklad ruksaky.

Pozrite si

Ani Husqvarna si nenechala ujsť príležitosť, predstavila vlastný e-bike

O pohon sa stará motor od renomovaného výrobcu Hyena s nominálnym výkonom 250 W a krútiacim momentom na úrovni 40 Nm. Maximálna rýchlosť je obmedzená na 25 km/h. K pohodlnosti jazdy prispieva 9-rýchlostný prevodový systém Shimano Altus.

V ráme je integrovaná batéria s kapacitou 250 Wh, čo by podľa slov spoločnosti malo stačiť na prejdenie zhruba 56-kilometrovej vzdialenosti, čo na nejaký ten celodenný výlet by aj mohlo stačiť.

K dispozícii je Bluetooth aj mobilná aplikácia Trek Central, kde si môžu jazdci sledovať podrobnosti o svojej ceste a jednoducho upravovať nastavenia e-biku. Bezpečnosť jazdy je taktiež na vysokej úrovni, Trek nasadil hydraulické kotúčové brzdy Promax.

Oficiálna cena pre e-bike Trek FX+ 2 je stanovená na 2 499 eur.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.