Reklama

Transparentnosť jedál a ovládanie cez aplikáciu. To je nové bratislavské bistro

Zdroj | Bite&Byte
Michal Sobek
Zdroj | Bite&Byte
Zdroj | Bite&Byte

Moderné technológie dokážu spojiť a spríjemniť aj gastro prostredie. Dôkazom toho je nový podnik Bite&Byte, ktorý kladie dôraz na transparentnosť jedál a všetko je ľahko dostupné z aplikácie v smartfóne.

Holistické bistro Bite&Byte sa nachádza na Plynárenskej 3E v Bratislave. Tento koncept vznikol počas pandémie a za jeho stvorením stoja Filip Štefanička a Samuel Pokorný.

Pozrite si

Slovenské vlaky by mal od roku 2023 dezinfikovať autonómny robot

Transparentnosť na prvom mieste

Kým klasické reštaurácie ponúkajú len málo informácií o zložení toho, čo si zákazník objednáva, v bistre Bite&Byte je transparentnosť na prvom mieste. V aplikácii vidia zákazníci kompletné zloženie jedál a nápojov. Zároveň si môžu pridať alebo vymazať rôzne ingrediencie, vybrať stôl a obsluhu, objednať si, zaplatiť a napísať recenziu.

Zakladatelia vytvorili databázu s viac ako 1 000 surovinami, evidujú 25 nutričných údajov, 5 intolerancií a 6 stravovacích preferencií. Následne všetko prepočítali a hodnoty sa zobrazujú zákazníkom. V aplikácii Bite&Byte je prihlásených už viac ako 3 500 osôb a nové profily pribúdajú. Prioritou podľa podnikateľov bolo, aby aplikácia bola jednoduchá a intuitívna.

Zdroj | Bite&Byte

Obsluha dokonca nosí inteligentné hodinky, kde im chodia notifikácie či je potrebné jedlo vyzdvihnúť, alebo si nejaký stôl vyžiadal obsluhu. Takéto spojenie technológie a gastra je niečo, čo sme na Slovensku ešte nevideli. V bistre si môže zákazník objednať aj bez aplikácie, ale tým prichádza o rôzne benefity a nemôže si upraviť ingrediencie.

Ekologicky a motivačne

V tomto bistre nie je možné zaplatiť hotovosťou a menu je len v digitálnej podobe. To umožňuje meniť a dopĺňať jedálny lístok bez toho, aby ho museli zakaždým tlačiť. Takže tento koncept je aj ekologický.

Technologické bistro tiež disponuje pracovnou zónou a zasadačkou, ktorú ponúkajú aj pre verejnosť. Ideálna je na pracovné stretnutie či prezentáciu.

Zdroj | Bite&Byte

V Bite&Byte dávajú percentá z objednávky každému členovi tímu, ktorí na nej pracoval. To všetko vďaka aplikácii, kde je ľahké si pozrieť, kto aký stôl obsluhoval. Je to nielen motivačné, ale aj maximálne spravodlivé.

Pozrite si

20 najzaujímavejších zliav týždňa s priemernou výškou vyše 62%

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.