Reklama

Toyota ide investovať do technológií takmer miliardu dolárov

Zdroj | Toyota
Richard Pliešovský
Zdroj | Toyota
Zdroj | Toyota

Autonómne automobily či rozširovanie služieb konektivity a inteligentných technológie. Aj takto si chce Toyota udržať konkurencieschopnosť a preto vytvára fond Woven Capital, ktorý sa bude venovať podpore technologických spoločností. Koncern do fondu investuje 800 miliónov dolárov.

Do skupiny Woven sa na budúci rok pretransformuje výskumná spoločnosť Toyota Research Institute – Advanced Development (TRI–AD). Špecializuje sa na vývoj softvéru pre automobily. Woven zabezpečuje proces premeny Toyoty ako producenta automobilov na poskytovateľa služieb a technológií v celej oblasti mobility.

Výskumno-vývojová spoločnosť TRI-AD bola založená v roku 2018 a za ten čas urobila veľké veľké pokroky vo vývoji asistenčných systémov podpory vodiča Teammate založených na koncepte Mobility Teammate Concept.

Zdroj | Toyota

Skupina sa bude zameriavať okrem vývoja softvéru aj na systémy autonómneho riadenia, automaticky generovanie máp či na širšie chápanú mobilitu, do ktorej spadajú napríklad technológie uľahčujúce pohyb, alebo vykonávanie rôznych činností na diaľku.

Pozrite si

Toyota má novú službu KINTO na zdieľanie áut a spolujazdu

Jeden z najväčších projektov je vytvorenie experimentálneho mestečka Woven City. Toyota ho buduje neďaleko hory Fudži ako inteligentné, bezemisné a energeticky sebestačné mesto. Dokončené má byť v priebehu najbližších rokov. Jeho obyvatelia budú popri bežnom živote súčasťou experimentu, kde budú testovať najnovšie technológie založené na umelej inteligencii.

Zdroj | Toyota

Ďalšie projekty sú určené pre programovateľné automobily (Woven to Arene) či na vytváranie a zdieľanie presných máp pre automatizované a autonómne vozidlá (Automated Mapping Platform).

„Investície Woven Capital nám umožnia spojiť globálne portfólio partnerov a technológií, ktoré prinesie dlhodobé výhody našim klientom a spoločnosti. Woven Capital nám takisto umožní pokračovať v spolupráci vo fáze rozvojového financovania so spoločnosťami, ktoré v počiatočnej fáze podporovala spoločnosť Toyota AI Ventures,” uviedol James Kuffner, generálny riaditeľ TRI–AD.

Pozrite si

Toyota e-RACER ukazuje, že ani doba autonómnych vozidiel nebude nudná

Skupinu Wiven podporí Woven Capital investovaním do tech spoločností, hľadajúcich kapitál. Bude sa zameriavať na firmy vyvíjajúce pokrokové technológie a obchodné modely pre autonómne vozidlá, automatizáciu, umelú inteligenciu, no aj na spracovanie údajov, poskytovanie služieb konektivity a inteligentné mestá.

Zdroj | Toyota

Woven Capital uzavrie partnerstvo so vznikajúcim investičným fondom Toyota AI Ventures, aby tak mohol ponúknuť ďalšiu fázu financovania firmám, ktoré sa rozvíjali vďaka Toyota AI Ventures. Investície však nebude obmedzovať len spoluprácu v rámci skupiny Toyota, do úvahy prichádzajú zaujímavé rozvojové fondy z celého sveta.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.