Reklama

Toyota Camry - Úsporný a dostupný luxus

TECHBOX

Toyotu Camry sme v redakcii nazvali limuzínou…je jedno či sedíte vpredu alebo vzadu, bude si vás hýčkať a pritom nezruinuje vašu peňaženku. Štartuje totiž na cene 36 000 eur s naozaj bohatou výbavou a hybridným pohonom.

V redakcii sme mali možnosť vyskúšať si Toyotu Camry v najvyššej možnej verzii Executive, vyberať si pritom môžete z 3 stupňov výbav, kde nechýba ešte Comfort a Prestige. Toyota Camry prišla na náš trh v najlepšej kondícii a vo svete žne úspechy už od roka 1982! Predalo sa ich už takmer 20 miliónov a my sme počas týždňa s týmto autom pochopili, prečo ho ľudia milujú.

Takto si predstavujeme sedan, ktorý je reprezentatívny, no zároveň mu nechýbajú emócie. Vpredu nemôžete prehliadnuť obrovské rebrovanie predného nárazníka zakončené štýlovými chrómovými prvkami po stranách. Auto pôsobí mohutne, no zároveň poriadne dynamicky. Nové sú aj predné LED svetlá a zaujímavá je aj nová farba Deep Metal Grey v cenníku nazvaná aj ako Sivá – vzácny kov, nenápadná a žiarivá zároveň. Vybrať si pritom môžete z 8 farebných verzií novinky.

Je to síce sedan, napriek tomu sa môžete tešiť na pomerne veľký batožinový priestor na úrovni až 524 litrov.  V prípade, že si doprajete VIP paket, kufor má síce menej (500 litrov), avšak komfort, ktorý zažijete na zadných sedadlách je skutočným zážitkom, aký pocítite len v limuzínach. Samozrejmosťou je aj vyhrievanie zadných sedadiel, ale aj ich elektronické ovládanie cez lakťovú opierku, kde viete ovládať aj rádio, klímu či roletku zadného okna.

Toyota Camry pôsobí mimoriadne luxusne aj vo vnútri. Na kvalitu sa tu myslelo naozaj takmer v každom ohľade, stačí sa pozrieť na výplň dverí, stredovú konzolu či palubnú dosku alebo sedadlá. Interiér je naklopený k vodičovi, čo je výhodou, miesto vodiča a spolujazdca je oddelené a každý tu má svoj komfort, čomu prispievajú aj elektrické sedadlá či elektricky nastaviteľný volant s vyhrievaním.

Pochvalu si zaslúži umiestnenie 9-palcového dotykového displeja. Jeho sklon a výška je doslova ideálna. Grafika by si zaslúžila upgrade, avšak dobré je, že systém reaguje rýchlo a nestratíte sa v ňom. Rovnako potešia poriadne nahmatateľné hardvérové tlačidlá po stranách displeja. Po novom je tu aj podpora Android Auto a Apple CarPlay.

Vynikajúci je aj pocit z jazdy. Pocítite mimoriadny komfort, tuhosť auta a neskutočne, ale že neskutočne vyladený podvozok. K dobrému pocitu rozhodne prispieva aj motorizácia. Camry Hybrid totiž využíva osvedčený atmosférický 2,5-litrový štvorvalec v kombinácii s elektromotorom a prevodovkou e-CVT. Tichosť v interiéri budete zažívať neustále, na dlhé cesty je to ideálne auto.

Kombinovaný výkon hybridnej sústavy je 218 koní, dostatočne silný elektromotor vám umožní aj čisto elektrickú jazdu. Na toto auto je výkon dostatočný, v meste zväčša preberá prím práve elektromotor. A čo je na tomto pohone najlepšie? Spotreba. V meste viete kľudne jazdiť aj za 4 litre/100 km, diaľnica sa bude pohybovať do 7 litrov. Poteší vás aj množstvo asistenčných systémov. Ale viete čo, pozrite si naše video.

Ak ste nepodľahli čaru SUV a máte radi klasiku, Toyota Camry s hybridným pohonom je sedan, ktorý by ste nemali prehliadnuť. Ide o reprezentatívnu limuzínu s vynikajúcim komfortom, ktorý oceníte nielen na dlhých cestách, no poteší vás aj poriadnym balíkom technológií a najmä nízkou spotrebou. Cena je tiež veľkou výhodou.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.