Reklama

S kamerou DOD LS470W vám už nič pred autom neunikne

Marek Šimunek
92 %
Testu kamery DOD LS460W sme sa venovali ešte minulý rok. Tentokrát sa nám do redakcie dostal nástupca tohto úspešného modelu a ja musím uznať, že výrobca zlepšil to, čo som ešte minulý rok považoval za maximum.

Výhody

  • zväčšený uhol záberu
  • ešte lepší záznam videa v noci
  • parkovací mód

Nevýhody

  • vyššia cena
  • chýba aktívny držiak

Ak by ste vedľa seba položili oba modely, teda DOD LS460W a novinku v podobe modelu LS470W, museli by ste chvíľu hľadať rozdiely medzi týmito dvoma kamerami. Rovnaké je farebná verzia kamier, ako aj použité materiály. Veľké zmeny neočakávajte ani v prípade veľkosti nového modelu.

Poznávacím znakom novej kamery DOD LS470W sú čistejšie línie a hlavne väčšia optika. Pozorné oko si všimne chýbajúce LED prisvietenie, ktoré v prípade predchádzajúceho modelu aj tak nemalo valné využitie. Kamera je totiž takmer vždy za sklom, takže jeho použitie spôsobovalo iba nepríjemné odlesky.

Zmenou prešiel aj konektor pre micro HDMI a slot pre microSD karty. Tie boli v kamere DOD LS460W chránené krytom. Nový model tieto kryty odstránil. Manipulácia s kartou je tak pohodlnejšia. Poslednou drobnou zmenou sú ovládacie tlačidlá vo vrchnej časti. V prípade kamery DOD LS470W sú oddelené, takže ich nahmatanie je podstatne jednoduchšie.

Rozmery, ako aj rozlíšenie displeja ostali rovnaké. Nečakajte rovnako jemné rozlíšenie, ako v prípade súčasných smartfónov. Na druhú stranu však displej slúži len na nastavenie základných parametrov kamery a v tomto prípade si vystačíte aj s menším rozlíšením.

Pozrite si

TEST DOD LS460W – kamera do auta, ktorá nás milo prekvapila

Škoda, že výrobca v prípade kamery neponúka aj aktívny držiak. Takto keď chcete kameru z auta vybrať, musíte nielen odpojiť napájací microUSB kábel, ale navyše je potrebné kameru vybrať z držiaka. Ten ju však drží často až moc pevne.

https://youtu.be/E_zN91M6K0Y

Pozrite si ukážkové video s kamery DOD LS470W cez deň a v noci

(video je v pôvodnej kvalite s pôvodným zvukom bez úprav)

Podstatné novinky sa však udiali vo vnútri. Už model LS460W patril medzi to najlepšie, čo ste v tomto segmente mohli nájsť a LS470W posúva limity ešte ďalej. Optika kamery ponúkne o 10° väčší uhol záberu, ktorý aktuálne činí 150°. Zaznamenáte tak podstatne väčší priestor pred autom.

Ďalší pokrok nastal v sýtosti farieb, ktorá bola veľmi dobrá už pri predchádzajúcom modeli. Farby DOD LS470W sú však živšie, reálnejšie a celkovo pôsobí obraz ešte lepšie. Rozlíšenie Full HD je viac ako dostatočné a v noci oceníte neskutočnú citlivosť, ktorú kamera ponúka. Vďaka ISO 12 800 uvidíte na tejto kamere ešte viac, ako doposiaľ. Funkcia WDR sa postará o veľmi dobrý obraz aj v prípade protisvetla.

Novinkou je parkovací mód, ktorý slúži na monitorovanie zaparkovaného auta. Kamera v tomto režime automaticky zaznamená 15 sekundové video, ak vo svojom zornom poli zaznamená pohyb. Ak navyše pohybový senzor kamery zaznamená otrasy, kamera automaticky dané video označí ako chránené. Kamera sa tak postará o zaznamenanie suseda, ktorý si „nechcene“ nevšimol vaše auto.Novinkou je aj analýza cesty, z ktorej môžete získať čas a vzdialenosť cesty i priemernú rýchlosť jazdy.

Spoločnosť DOD-TECH, vyrábajúca kamery do auta DOD, opätovne ukázala, že je kam sa posúvať. Nový model kamery DOD LS470W ponúkne ešte krajší obraz a hlavne zlepšenie už tak veľmi dobrého videa za slabých svetelných podmienok, ktoré sú doplnené o drobné vylepšenia v dizajne a doplnkových funkciách. Kamera si práve vďaka kvalite videa odniesla vo vydaní magazínu TECHBOX 5/2016 od nás ocenenie „TIP REDAKCIE“. 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.