Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Toto je nový Huawei P30 Pro - VIDEO

Toto je nový Huawei P30 Pro - VIDEO
Marek Šimunek
Toto je nový Huawei P30 Pro - VIDEO

Smartfóny Huawei série „P” boli vždy zamerané najmä na moderný dizajn, najnovšie technológie a samozrejme fotografiu. Už predchádzajúce modely ponúkali zaujímavé výsledky. Nová generácia smartfónov tejto série prináša vylepšenia najmä v tejto kategórii.

Pozrite si

Huawei P30 Pro vidí aj to, čo ja nevidím!

Samozrejme je nový Huawei P30 Pro lepší aj po stránke výkonu a zmenil sa aj jeho dizajn. Celý smartfón tak pôsobí zas o niečo hodnotnejšie a najmä cennejšie, ako predchodca. Po vzore Mate 20 Pro pribudol zahnutý displej, ako snímač odtlačkov integrovaný priamo do neho.

Pozrite si

Huawei P30 Pro prepíše zákony mobilnej fotografie

Stratil sa aj výrez, ktorý v novinke nahradila predná kamera umiestnená v malej kvapke. Pribudla silnejšia batéria, alebo bezdrôtové nabíjanie. Bohužiaľ to vyzerá tak, že v prípade Pro verzie sme sa definitívne rozlúčili s 3,5 mm audio konektorom.

Najmodernejší 7 nm procesor Kirin 980 je doplnený až o 8 GB operačnej pamäte a integrovaná pamäť môže mať podľa verzie kapacitu až 512 GB. Samozrejme nechýba podpora pre Huawei vlastných pamäťových kariet typu NM.

Pozrite si

Huawei Watch GT dostávajú edície Active a Elegant

Najväčšími novinkami sú však určite nové fotoaparáty, ktorý nájdete na zadnej časti až štyri. Hlavný 40 Mpx snímač je v prípade Pro verzie doplnený širokouhlým snímačom s rozlíšením 20 Mpx a 8 Mpx snímačom s 5 násobným zoomom. Posledným snímačom je ToF kamera, ktorá sa stará o lepšie rozmazanie pozadia pri vytváraní portrétov.

Huawei P20 Pro prekvapil kvalitou snímok v noci a nový Huawei P30 Pro ide v tomto smere ešte ďalej. Dokáže totiž pracovať s citlivosťou až ISO 409 600. Navyše ponúka prepracovaný nočný režim, ktorý je kombinovaný s umelou inteligenciou.

Úplnou čerešničkou na torte sú však možnosti priblíženia. Okrem 5 násobného optického zoomu totiž Huawei P30 Pro poskytuje aj 10 násobný hybridný zoom. Ten je navyše možné ešte rozšíriť pomocou digitálneho priblíženia až na hodnotu 50 násobného priblíženia! To sme tu doposiaľ ani nemali.

Všetky nové funkcie, ako aj dizajn, či možnosti nového fotoaparátu nájdete v našom krátkom videu, ktoré sme si pre vás pripravili z predstavenia. Ak vás teda možnosti novinky zaujímajú, určite si nájdite chvíľku a pozrite si video, ktoré sme pre vás pripravili.

Každopádne nový Huawei P30 Pro už plnohodnotne testujeme, takže ak máte nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte na redakčný e-mail redakcia@techbox.sk, alebo priamo do komentárov tu pod článkom, či pod videom.