Reklama

Toto je aktuálne najvýkonnejší skladací smartfón, ktorý si môžete (ne)kúpiť

Zdroj | vivo
Michal Sobek
Zdroj | vivo
Zdroj | vivo

Spoločnosť vivo to so skladacími smartfónmi myslí skutočne vážne. Predstavila totiž dva modely, ktoré môžu rozhodne zatopiť aj takému hráčovi na trhu ako napríklad Samsung.

Novinky nesú názvy vivo X Fold 3 Pro a X Fold 3. Nás bude zaujímať predovšetkým vybavenejší model, ktorý má v sebe tie najnovšie technológie, výkonný hardvér a špičkové fotoaparáty.

Zdroj | vivo
Obsah pokračuje pod reklamou

Vylepšením v oboch prípadoch prešiel samotný pánt, ktorý je tuhší, má dlhšiu životnosť a navyše je tu badateľný aj menší ohyb, aj keď je potrebné povedať, že minimálne viditeľný ohyb mala už aj predošlá generácia. Spoločnosť do noviniek pridala aj odolnosť proti vode podľa certifikácie IPX8.

Skladací vivo X Fold 3 Pro má v pase v rozloženom stave hrúbku len 5,2 mm a v zloženom stave je to 11,2 mm, pričom medzi polovicami nevzniká žiadna viditeľná medzera. Hmotnosť je na úrovni 236 gramov. 219 gramov má potom základný model vivo X Fold 3.

Obe novinky majú totožné displeje, čo znamená 6,53-palcový vonkajší OLED LTPO displej s rozlíšením 2 478 x 1 172 pixelov spolu so 120-hertzovou obnovovacou frekvenciou a maximálnym jasom až 4 500 nitov. Vnútorný LTPO displej s uhlopriečkou 8,03-palca ponúkne rozlíšenie 2 480 x 2 200 pixelov, opäť 120-hertzovú obnovovaciu frekvenciu a maximálny jas 4 500 nitov.

Zdroj | vivo

Pochváliť musíme aj úzke rámčeky okolo oboch displejov. Ďalšou skvelou vychytávkou oboch displejov je, že sa v nich nachádzajú ultrazvukové čítačky odtlačkov prstov.

Avšak to najlepšie sa skrýva vo vnútri. Základný model disponuje špičkovým procesorom Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, zatiaľ čo model Pro má v sebe jeho nástupcu, teda Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. To znamená, že toto je aktuálne najvýkonnejší skladací smartfón na trhu a v AnTuTu dosahuje skóre takmer 2,2 milióna bodov.

K tomu sa pridáva maximálne 16 GB RAM typu LPDDR5x a 1-terabajtové úložisko UFS 4.0. Oba kúsky bežia na operačnom systéme Android 14 s nadstavbou OriginOS 4.

Zdroj | vivo

Zadný modul s fotoaparátmi sa podobá na ten z vlajkovej lode vivo X100 Pro. Primárny fotoaparát so snímačom OmniVision s optickou stabilizáciou s rozlíšením 50 Mpx dopĺňa ultraširokouhlý fotoaparát s 50-megapixelovým snímačom a do tretice je tu aj periskopický teleobjektív s 3-násobným optickým priblížením a rozlíšením 64 Mpx. Svoju ruku k dielu dala aj spoločnosť ZEISS.

Základný model má na hlavnom fotoaparáte k dispozícii 50-megapixelový snímač, ďalej tu máme 50-megapixelový ultraširokouhlý fotoaparát a aj teleobjektív s rovnakým rozlíšením. Obe selfie kamery na oboch smartfónoch majú zhodne 32 Mpx.

Asi nie je prekvapením, že oba modely disponujú najnovšou konektivitou aj stereo reproduktormi. Model vivo X Fold 3 má batériu s kapacitou 5 500 mAh, ktorá podporuje 80-wattové drôtové nabíjanie. Model Pro má 5 700 mAh batériu spolu so 100-wattovým drôtovým a 50-wattovým bezdrôtovým nabíjaním.

Zdroj | vivo

A na záver ceny. Je zrejmé, že vivo predstavilo tieto modely na čínskom trhu, na ktorom sa aj začnú predávať, ale zatiaľ nie je jasné, či ich predaj môžeme očakávať aj na globálnom trhu.

Cena modelu vivo X Fold 3 je od 890 eur za verziu 12+256 GB až po 1 150 eur za variant 16+1024 GB. Model vivo X Fold 3 Pro má cenu v prepočte 1 270 eur za verziu 16+512 GB a 1 400 eur za verziu 16+1024 GB.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.