Reklama

Séria vivo X100 útočí skvelými foťákmi a najvýkonnejším MediaTekom!

Zdroj | vivo
Michal Sobek
Zdroj | vivo
Zdroj | vivo

Čínska spoločnosť vivo, ktorá figuruje aj na globálnom trhu, novými modelmi série X100 poriadne zatopila konkurencii. Dvojica kúskov prináša zatiaľ najvýkonnejší MediaTek procesor, ktorý kombinuje so skvelými fotoaparátmi a vlastným dizajnovým jazykom.

Ide o dva modely, ktoré sú pomenované ako vivo X100 a vivo X100 Pro. Zdieľajú takmer rovnaký dizajn, ktorý sa líši len v detailoch. To isté by sa dalo povedať aj o vnútornej výbave. Obom smartfónom pritom nechýba certifikácia IP68 proti vode a prachu, pričom novinky budú dostupné v čiernej, bielej, oranžovej a modrej farbe. Hmotnosť je 206, resp. 225 gramov, závisí od modelu.

Zdroj | vivo
Obsah pokračuje pod reklamou

Zvonku sa modely v podstate líšia len veľkosťou zadného kruhového modulu fotoaparátov, ktorý je v prípade vivo X100 Pro o niečo väčší a zaberá takmer celú hornú polovicu prístroja. Podobný dizajn sme mohli vidieť aj pri Xiaomi 13 Ultra.

Vpredu sa nachádzajú zhodné LTPO AMOLED displeje s uhlopriečkou 6,78-palca s rozlíšením 2 800 x 1 260 pixelov a až 120-hertzovou obnovovacou frekvenciou. Skvelá je aj hodnota maximálneho jasu, ktorá dosahuje až 3 000 nitov. Oba zobrazovače sú po stranách jemne zahnuté.

Pozrite si

Séria vivo X90 prichádza s tromi modelmi, konkurujú tomu najlepšiemu na trhu

Séria vivo X100 ale prichádza s tajným tromfom v rukáve v podobe najnovšieho procesora MediaTek Dimensity 9300. Je to hlavný konkurent nedávno predstaveného Snapdragonu 8 Gen 3, ktorý dosahuje maximálnu frekvenciu 3,25 GHz. Sekunduje mu až do 16 GB RAM a 1 TB úložiska. O všetko ostatné sa stará najnovší Android 14 s nadstavbou OriginOS 4.

A teraz k tomu najlepšiemu, k fotoaparátom. Model vivo X100 Pro disponuje 1-palcovým hlavným snímačom Sony IMX989 s rozlíšením 50 Mpx, sekunduje mu 50-megapixelové ultraširokouhlý senzor a teleobjektív s rovnakým rozlíšením.

Základný vivo X100 má 50-megapixelový hlavný fotoaparát so snímačom Sony IMX920, 50-megapixelový ultraširokouhlý fotoaparát a 64-megapixelový teleobjektív. Pod vysokú kvalitu by sa mala podpísať aj značka Zeiss.

Konektivita v tomto prípade dosiahla vrchol, pretože tu máme najnovšie štandardy Wi-Fi 7 a Bluetooth 5.4, k dispozícii sú podľa slov výrobcu aj veľmi kvalitné stereo reproduktory. Batéria vivo X100 má kapacitu 5 000 mAh spolu so 120-wattovým nabíjaním, ale bez možnosti bezdrôtového nabíjania. Vybavenejší model disponuje batériou s kapacitou 5 100 mAh, 100-wattovým drôtovým a 50-wattovým bezdrôtovým nabíjaním.

Netešte sa však predčasne. Značka vivo tieto dva smartfóny aktuálne predstavila len pre domáci čínsky trh a nie je jasné, kedy tak spraví aj pre ten globálny, resp. ktorý z dvojice modelov sa nakoniec dostane aj k nám.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.