Reklama

Toto je 5 dôvodov, prečo je Huawei Nova 5T vynikajúcim tipom na darček

Zdroj | Huawei
PR článok
Zdroj | Huawei
Zdroj | Huawei

Doba v smartfónoch pokročila poriadne ďaleko. Kvalitný snímač, výkonný procesor a dizajn, ktorý si zamilujete už dávno nie je výsadou iba tých najdrahších vlajkových lodí. Všetko to môžete získať aj za podstatne menej.

Ani vy neveríte tomu úvodu? Ono to je však naozaj pravda. Stačí sa len trošku poobzerať a môžete ušetriť nemalé prostriedky a pritom stále získať zariadenie, ktoré budete pohodlne používať aj niekoľko rokov. Jasným dôkazom je napríklad Huawei Nova 5T. Toto je teda 5 dôvodov, prečo by ste jeho kúpu pod vianočný stromček mali zvážiť. Poďme na to.

Zdroj | Huawei

Dizajn

Nemusíme si nič nahovárať, ale aj napriek tomu, že sa súčasné smartfóny podobajú jeden na druhý, ako vajce vajcu, dizajn je v ich prípade vždy dôležitý. Práve preto Huawei Nova 5T prináša aj v tomto smere nové trendy.

Povrch na zadnej strane smartfónu sa vyznačuje výraznou textúrou, vďaka ktorej dopadajúce svetlo vytvára jedinečný 3D efekt. Ten je ešte zvýraznený v prípade verzie Midsummer Purple, v ktorej je 3D efekt ešte doplnený o vzorkovanie v tvare písmen názvu Nova.

Pozrite si

4 dôvody v čom sú Huawei Watch GT 2 ešte lepšie

Oproti iným modelom smartfón Huawei Nova 5T určite zaujme aj kompaktnými rozmermi a to napriek tomu, že ponúka až 6,26” displej. Ten je však takmer bez rámikov a predná kamera sa skrýva iba v malom výreze.

Snímač odtlačkov

Nie je pochýb o tom, že snímač odtlačkov patrí stále k najkomfortnejšiemu spôsobu zabezpečenia smartfónu. Prst máte predsa stále so sebou. Namiesto jeho umiestnenia v displeji však Huawei siahol po jednoduchšom a najmä pre používateľa rýchlejšom riešení.

Zdroj | Huawei

Snímač sa nachádza v bočnej stene, takže ho máte vždy poruke a navyše odomknutie smartfónu je vďaka nemu oveľa rýchlejšie. Keďže samotný snímač odtlačkov supluje aj tlačidlo pre zapnutie, odomknutie zabezpečeného smartfónu pred používaním je extrémne rýchle.

Pozrite si

Huawei P30 Pro vidí aj to, čo ja nevidím!

Ak totiž smartfón chytíte do ruky, okamžite si uvedomíte, že váš palec spočíva na mieste, kde je práve umiestnený snímač odtlačkov. Žiadne zbytočné hľadanie pred odomknutím smartfónu vás tak nečaká.

Vysoký výkon

Možno si myslíte, že v tomto prípade budete musieť zanevrieť na výkon, no opak je pravdou. Huawei Nova 5T sa totiž spolieha na aktuálne najvýkonnejší procesor medzi smartfónmi Huawei na našom trhu. Podobne, ako v prípade vlajkovej lode Huawei P30 Pro, aj tu nájdete procesor Kirin 980.

Zdroj | Huawei

Vďaka tomu budete mať k dispozícii vždy dostatok výkonu. Je jedno, či sa budete hrať náročné hry, v ktorých vám bude pomáhať aj špeciálny režim GPU Turbo, alebo budete využívať iné výkonovo náročné aplikácie. Napríklad taký strih videa v 4K nerobí Huawei Nova 5T žiadny problém.

Zabudnúť pritom nesmieme ani 6 GB operačnej pamäte, vďaka ktorej sa vám nestane, že by sa aplikácia opätovne načítala potom, ako ste ju niekoľko minút nepoužili. Samozrejme pre uloženie všetkých fotografií a iných multimédií budete potrebovať priestor. Huawei Nova 5T má preto k dispozícii úložisko s kapacitou 128 GB. Načo by ste sa mali obmedzovať, ak to nie je potrebné.

5 fotoaparátov

Tak ako dizajn a výkon, rovnako dôležitý je v prípade smartfónu aj fotoaparát a preto nenecháva Huawei Nova 5T nič na náhodu. Ak by sme sa na jeho sústavu snímačov pozreli matematicky, tak ich tu nájdete rovno päť.

Ten prvý si všimnete okamžite, skrýva sa totiž priamo v displeji a jedná sa o 32 Mpx snímač pre selfie fotografie. Samozrejme podporuje nielen režim pre skrášlenie, ale aj portrétny režim a umelú inteligenciu, ktorá si poradí s rôznorodými svetelnými podmienkami.

Zdroj | Huawei

Ak však Huawei Nova 5T otočíte, na jeho zadnej strane nájdete rovno štyri ďalšie snímače. Hlavný fotoaparát má pritom rozlíšenie až 48 Mpx a pre zachytenie kompletnej scény má na pomoc aj 16 Mpx ultraširokouhlý snímač. Ostávajúca dvojica predstavuje kombináciu 2 Mpx snímača pre hĺbku scény, takže pri fotografiách získate krásne rozmazané pozadie a makro snímač pre fotografie zblízka s rovnakým rozlíšením.

Pozrite si

SÚBOJ | Huawei P30 Lite vs Honor 20 Lite. Je medzi nimi nejaký rozdiel?

Samozrejme na pomoc budete mať ešte aj umelú inteligenciu, ktorá vám umožní zachytiť nielen dychberúce nočné fotografie, ale sa postará aj o správne nastavenie farieb pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov za každej situácie. Pri fotografiách a najmä videách si nebudete vedieť vychváliť optickú stabilizáciu, ktorá dá navždy zbohom rozmazaným záberom.

Cena

Možno si poviete, že takto vybavený smartfón vás ako darček zruinuje. No nie je tomu tak. Na slovenskom trhu sa Huawei Nová 5T predáva v modrej, Crush Blue a fialovej Midsummer Purple farebnej verzii za odporúčanú maloobchodnú cenu 449 EUR.

Zdroj | Huawei

Áno, za menej ako 450 EUR môžete získať smartfón, ktorý vás okamžite dostane svojim unikátnym dizajnom, presvedčí výkonom a to aj pri hraní náročných hier, a nakoniec ohúri kvalitou fotografií, ktoré produkuje päť snímačov.

Ak ste teda doposiaľ nevedeli, aký smartfón dopriať pod stromček sebe, alebo niekomu blízkemu, už nemusíte hľadať. Huawei Nova 5T poteší určite.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.