Reklama

Toshiba Tecra A50-C nesklame ani náročného používateľa

Zdroj | Toshiba
Viktor Šmidák
Zdroj | Toshiba
Zdroj | Toshiba

Toshiba si pre náš trh pripravila ďalšiu novinku v podobe oživenia radu notebookov Toshiba Tecra A50. Nepôjde však len o ďalší radový notebook určený pre obyčajného používateľa, akých na Slovenskom trhu nájdeme nespočetne veľa.

Japonská spoločnosť mieri na náročnejšieho zákazníka, ktorý nemá hlboko do vrecka. Cena začínajúca na úrovni 1 299 € to len potvrdzuje. Za túto sumu ale ponúka aj istú dávku muziky.

Pozrite si

Toshiba Tecra Z40 s horčíkovým šasi na Slovensku

Zdroj | Toshiba

Telo notebooku je tvorené prevažne z tvrdeného plastu, šasi sú po vzore novších laptopov z hliníka. Ručička váhy sa pri tomto modeli zastavila na priemerných 2,3 kilogramoch, a tak sa pomenovanie Ultrabook nekoná.

Tecra A50-C sa radí do skupiny notebookov určených pre profesionálov či podnikateľov, o čom svedčí aj predinštalovaný systém Windows 7 Professional. 

Zdroj | Toshiba

Z toho najlepšieho môžeme spomenúť procesor Intel Core i5, 15,6“ displej s Full HD rozlíšením a technológiou IPS. Nesklame ani 8 GB pamäte RAM, SSD s kapacitou 256 GB či dedikovaná grafika Nvidia GeForce 930M.

Ľudí, ktorí veľa cestujú bude určite zaujímať aj batéria, ktorá by mala vydržať príjemných 7 hodín. Stále sa nejedná o tzv. celodennú výdrž cez 8 hodín. Čítačka odtlačkov prstov je už iba sympatickým dodatkom.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.