Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v septembri 2021

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v septembri 2021
Zdroj | Netflix
Michal Spiegel
Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v septembri 2021
Zdroj | Netflix
Zdroj | Netflix

Filmová jeseň sa môže začať a svedčí o tom aj výborná ponuka na streamovacích službách, z ktorej sme pre vás ako každý mesiac vybrali šesť filmov.

Filmy vyberáme vždy z dostupných streamovacích služieb Amazon Prime Video, Apple TV+, HBO GO a Netflix.

V našich tipoch sa zameriavame na nové filmy, ktoré majú premiéru práve na streamovacích službách, prípadne mali premiéru iba na festivale či exkluzívne v nejakej krajine a následne sa objavili na streamovacej službe. Kinohity z predchádzajúcich mesiacov, ktoré sa napríklad častokrát objavujú na HBO GO preto do zoznamu nezaraďujeme.

Ku každému filmu sú pridané aktuálne hodnotenia a tiež linky na populárne platformy – IMDb, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba filmy, ktoré už sú dostupné, prípadne filmy, ktoré už mali premiéru na festivaloch.

Pokiaľ chcete tipy na seriály, neprehliadnite náš článok zo začiatku mesiaca.

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v septembri 2021

9/11: Inside the President’s War Room

Apple TV+ – 1. september 2021 

IMDb – 7,6/10

Rotten Tomatoes – 75 % (Audience Score)

ČSFD – 74 %

Udalosti z 11. septembra 2001 očami vtedajšieho prezidenta USA, Georga W. Busha a jeho tímu tak ako si na kľúčové hodiny najznámejších teroristických útokov spomínajú.

20 rokov od tragických útokov vyšiel zaujímavý dokument, ktorý opisuje svedectvá ľudí, ktorí museli prevziať zodpovednosť a rýchlo konať.

Birds of Paradise

Amazon Prime Video – 24. september 2021 

IMDb 

Rotten Tomatoes 

ČSFD 

Kate Sanders je ambiciózna a nadaná balerína, ktorá získa štipendium na prestížnej baletnej škole v Paríži, kde sa zoznamuje s tajomnou tanečníčkou Marine Durand. Emóciami nabitý vzťah medzi dvomi ženami vyvrcholí v súťaži o školskú cenu, ktorá zaručí miesto v národnej opere v Paríži.

Zaujímavý trailer odhaľuje, že sa môžeme tešiť na tanečnú drámu, ktorá pripomína oceňovaný film Black Swan z roku 2010.

Pozrite si

Už zajtra vychádza dokument o Schumacherovi. Oplatí sa ho vidieť?

Schumacher

Netflix – 15. september 2021 

IMDb 

Rotten Tomatoes 

ČSFD 

Dokumentárny film o najslávnejšom pretekárovi Formule 1, Michaelovi Schumacherovi, ktorý utrpel vážnu nehodu na lyžovačke v decembri 2013, pri ktorej si vážne poškodil mozog a ostal v kóme.

Ako sme už včera písali v samostatnom článku venovanému tomuto filmu, počas sledovania dokumentu prejdeme postupne začiatkom kariéry tohto sedemnásobného majstra sveta, až po jej koniec.

The Women and the Murderer

Netflix – 9. september 2021 

IMDb – 6,4/10

Rotten Tomatoes 

ČSFD – 72 % 

Dokumentárny film o policajnej veliteľke a matke zavraždeného dievčaťa, ktoré sa spoločne snažia vypátrať sériového vraha, ktorý v 90. rokoch minulého storočia terorizoval Paríž.

Dokument by bol pokojne hodný aj dramatického spracovania v podobe trileru. Netflix opäť dokazuje, že vie priniesť kvalitné dokumentárne filmy.

Pozrite si

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v auguste 2021

Untold: Breaking Point

Netflix – 7. september 2021 

IMDb – 7,7/10

Rotten Tomatoes – 87 % (Audience Score)

ČSFD – 87 %

Pozoruhodný dokumentárny film o americkom tenistovi Mardy Fishovi, ktorý sa mal stať novým šampiónom, no kvôli silnému tlaku okolia naňho doľahli psychické problémy, ktoré ovplyvnili jeho športovú kariéru.

Breaking Point patrí do série Untold, ktorá na Netflixe pravidelne prichádza so skutočnými príbehmi. V minulosti napríklad vyšli filmy ako Untold: Malice at the Palace, Untold: Caitlyn Jenner a Untold: Crime & Penalties.

Worth

Netflix – 3. september 2021 

IMDb – 6,8/10

Rotten Tomatoes – 79 % (Tomato Meter), 79% (Audience Score)

ČSFD – 63 %

Ďalší film venujúci sa téme 11. septembra 2001, tentokrát však ide o hereckými hviezdami obsadenú drámu, v ktorej sledujeme právnika, ktorý má za úlohu postarať sa o odškodnenie obetí teroristických útokov.

Michael Keaton a Stanley Tucci v hlavných úlohách vyrozprávajú skutočný príbeh, v ktorom je nosnou témou empatia voči rodinám obetí.