Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Už zajtra vychádza dokument o Schumacherovi. Oplatí sa ho vidieť?

Už zajtra vychádza dokument o Schumacherovi. Oplatí sa ho vidieť?
Zdroj | Netflix
Michal Sobek
Už zajtra vychádza dokument o Schumacherovi. Oplatí sa ho vidieť?
Zdroj | Netflix
Zdroj | Netflix

Netflix si pre nás na zajtra prichystal dokument, ktorý ocení každý fanúšik Formuly 1. Dokument sa točí okolo jedného z najikonickejších jazdcov F1, Michaela Schumachera.

Pozrite si

Najlepšie dokumenty a filmy o 11. septembri 2001

Legenda opäť na našich obrazovkách

Dokument sa prvýkrát objavil už v roku 2019, ale teraz ho prinesie streamovacia platforma Netflix. Dokonca ide o jediný dokument, ktorý bol vyrobený aj so spoluprácou jeho rodiny. Objaví sa v ňom Schumacherova manželka, otec aj brat.

Nechýbajú v ňom ani rozhovory s jazdami F1 ako Bernie Ecclestone, Damon Hill a David Coulthard. Počas sledovania dokumentu prejdeme postupne začiatkom kariéry tohto sedemnásobného majstra sveta, až po jej koniec.

V krátkej upútavke sú zábery z víťazných pretekov, ako aj zo súkromného života. Taktiež ukazuje aj eufóriu fanúšikov, ktorí stále pri jeho víťazstvách jasali od radosti.

Režisérka Vanessa Noecker uviedla, že výmenou za spoluprácu rodiny tvorcovia filmu pri tvorbe dokumentu dbali na ich súkromie. Rodina Schumacherovcov sa rozhodla, že väčšinu podrobností o aktuálnom zdravotnom stave legendárneho pretekára bude držať mimo očí verejnosti.

Pripomíname, že Michael Schumacher pri nehode na lyžovačke v decembri 2013 utrpel vážne poškodenie mozgu. Odvtedy sa na verejnosti neukázal.

Syn Mick je z projektu nadšený

Syn Mick Schumacher uviedol, že pre mnohých bude dokument veľmi emotívny. Hovorí, že jeho otec priniesol veľa ľudí k tomuto športu. Odporúča si to každému pozrieť a zažiť na „vlastnej koži“.

Jeho manažérka Sabine Kehmová označila projekt za dar a povedala, že Michael Schumacher nanovo definoval profesionálny imidž závodného jazdca a stanovil nové štandardy.

Sebastian Vettel tvrdí, že bolí ho vidieť, ako sa Schumacherovi darí. V snahe o dokonalosť nešetril seba ani svoj tím. To mu prinieslo nevídaný úspech. Vždy dôsledne oddeľoval súkromie od verejného života.

Zajtra je deň pracovného pokoja, máme voľno, a tak niet ideálnejšej príležitosti, ako si vychutnať tento skvelý dokument z pohodlia vašich domovov na streamovacej platforme Netflix.

Pozrite si

Ďalších 6 zaujímavostí o streamovacej službe Netflix

Zdroj