Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v septembri 2020

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v septembri 2020
Zdroj | Netflix
Michal Spiegel
Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v septembri 2020
Zdroj | Netflix
Zdroj | Netflix

September patrí medzi najbohatšie obdobia na nové seriály a filmy. Platí to aj pre streamovacie služby, ktoré tento mesiac vypúšťajú množstvo titulov, ktoré stoja za to.

Filmy vyberáme vždy z dostupných streamovacích služieb Amazon Prime Video, Apple TV+, HBO GO a Netflix. Tento mesiac opäť dominuje filmová tvorba z Netflixu, no objaví sa aj očakávaný titul na Amazon Prime Video.

V našich tipoch sa zameriavame na nové filmy, ktoré majú premiéru práve na streamovacích službách, prípadne mali premiéru iba na festivale či exkluzívne v nejakej krajine a následne sa objavili na streamovacej službe. Kinohity z predchádzajúcich mesiacov, ktoré sa napríklad častokrát objavujú na HBO GO preto do zoznamu nezaraďujeme.

Ku každému filmu sú pridané aktuálne hodnotenia a tiež linky na populárne platformy – IMDB, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba filmy, ktoré už sú dostupné, prípadne filmy, ktoré už mali premiéru na festivaloch.

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v septembri 2020

All In: The Fight for Democracy

Amazon Prime Video – 9. september

IMDB – 6,1/10

Rotten Tomatoes – 100 % (Tomato Meter)

ČSFD – N/A

Amazon Prime vypustil zaujímavý dokumentárny film zameraný na politiku. Konkrétne ide o históriu a súčasnosť aktivizmu a o bariéry, ktoré existujú medzi voličmi a politikmi v demokracii v USA.

O réžiu tohto dokumentárneho filmu sa postarala dvojica Lisa Cortes a Liz Garbus, ktoré už majú na konte niekoľko úspešných dokumentov ako napríklad film Apollo či Kto zabil Garretta Phillipsa?

Crazy Heart

Netflix – 9. september

IMDB – 4,9/10

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – 70 %

Argentínska komédia o rodinných vzťahoch. Hlavná postava Fernando by sa pre svoju rodinu obetoval. Problém však je, že Fernando má tieto rodiny dve a to súčasne.

Rozporuplné hodnotenia na IMDB a ČSFD svedčia o tom, že pôjde asi skôr o jednoduchšiu oddychovú komédiu, ktorá nie je určená pre náročnejšieho diváka. To však neznamená, že sa pri nej nezabavíte.

Pozrite si

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v auguste 2020

Enola Holmes

Netflix – 23. september

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Ďalšie filmové spracovanie sveta Sherlocka Holmsa, tentokrát však zamerané na jeho mladšiu sestru Enolu, ktorá pátra po svojej mame. Kriminálna dobrodružná dráma sa objaví na obrazovkách Netflixu už o pár dní.

Hlavnú úlohu v tomto spracovaní si zahrala talentovaná Millie Bobby Brown, ktorú môžete poznať ako Eleven zo seriálu Stranger Things. Núdza však nebude ani o iné herecké hviezdy ako napríklad Helena Bonham Carter či Henry Cavill.

My Octopus Teacher

Netflix – 7. september

IMDB – 8,6/10

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – 83 %

Dokumentárny film o chobotnici? Prečo nie, obzvlášť keď má také dobré hodnotenie v recenziách. Nádherný prírodopisný film o vzťahu medzi filmárom a chobotnicou, ktorá mu odkrýva život pod morskou hladinou.

Netflix pokračuje vo svojej bohatej dokumentárnej tvorbe, ktorá je obzvlášť pri prírodopisných filmoch veľmi kvalitná. Určite treba vidieť aj tento.

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v auguste 2020

The Devil All the Time

Netflix – 16. september

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Robert Pattinson, Tom Holland, Bill Skarsgård, Jason Clarke či Mia Wasikowska.. Hviezdne nabitý filmový triler z gotického prostredia amerického stredozápadu. Toto bude jednoznačne stáť za to.

Herecké obsadenie síce nie vždy znamená všetko, no veríme, že skúsený režisér Antonio Campos využije potenciál a film ponúkne minimálne takú atmosféru, akú ukazuje v traileri.

The Social Dilemma

Netflix – 9. september

IMDB – 8,1/10

Rotten Tomatoes – 87 % (Audience Score), 87 % (Tomato Meter)

ČSFD – 82 %

Ďalší z radu dokumentárnych filmov na Netflixe o vplyve technológii a sociálnych sietí na naše životy. Tento dokumentárny film by nemal chýbať v rámci vzdelávacieho procesu každého mladého človeka.

Pokiaľ sa vám páčil dokumentárny film The Great Hack, určite odporúčame pozrieť aj tento film. Devízou tohto filmu je, že sa v ňom vyjadrujú experti, ktorí pomáhali tieto sociálne siete vytvoriť.